bugün

halide edip adıvar ın o ruhu anlattığı eserinden nasıl bir uyarlamayla abzürt komedisi yapacak,aynı zihniyet yine taşa toslamış demektir. bir isim bulmak bu kadar mı zor olur yada reklam kokar şaşmalar dorukta.
saçmalığın daniskası, dünyayı kurtaran adamın oğlu adlı filmin çakması, iki bölüm sonra yayından kalkması muhtemel, fragmanlarından kalitesizliği anlaşılan dizi saçmasıdır. madem bu kadar para harcıyorsunuz adam gibi dizi yapındır.
isimden belli cahil cühela kesmin hoş karşılayacağı dizi.
bir kaç bölümde yayımdan kalkacak dizi. ufuk özkan cevahir havasında görülüyor. peker açıkalın diziyi bir yerde yarıda bırakır. fikir güzel ama belli roller üstlerine yapışmış kişileri bir süre dizilerde oynatmamak lazım.

edit: tayfun güneyer, ufuk özkan ve peker açıkalın karmasından iyi iş çıkmaz. tayfun güneyer'in adanalı felaketi bile yeterlidir iş bulamamasına ama adam hala iş buluyor.
çok zeki türk milletimizin daha bir bölüm bile izlemeden eleştirdiği dizi olarak tarihe geçecektir.

yok o değilde tutarsa ve sağlam bir dizi ortaya çıkarsa götünüzü pardon yüzünüzü görmek isterim.

nedir bu önyargı amk? bi diziyi izleyin hele.

ha bu arada aynı adamlar, fragmanına bakıp ay spartacüs yine sikti attı diyen adamların ta kendisi.

amına koyim hollywood urfadaydı da bizim yönetmenler mi gitmedi?
diziyi izleyip göreceğiz ama uzay aracı gerçekten çok iyi düşünülmüş.
Bugün show tv ekranların başlayıcak olan komedi dizisidir.
Konu iyi de, yapım berbat. izlenmeyecek, hatta çok yakında reyting dolayısıyla yayından kalkacaktır.
onca iyi oyuncuya (ufuk özkan, peker açıkalın, sinan çalışkanoğlu, veysel diker) resmen yazık edilmiş dizidir. müziği korku filmi gibi. replikler saçma ötesi. komedi bunun neresinde acep. asıl soru ise şu; o sevilen oyuncular, nasıl bu dizide rol almış? senaryoyu okumuyor mu bunlar? son yıllarda izlediğim en kötü dizi denemesiydi.

türk malı dizisini de yazan tayfun güneyer yazıp yönetmiş. yalan dünya dizisinde çağatay'ın "televizyonun dahi çocuğu" diye tiye aldığı kişi de, tayfun'un ta kendisi. zira, biyografisinde kendisinden "dahi çocuk" diye bahsediyor. gördük dehayı nitekim. keloğlan kara prens'e karşı isimli filmi tarihin en kötü filmi ilan edilmişti. adanalı, nuri vs. gibi saçma sapan işlerin de arkasında bu dahi çocuk var.
bir dakikadan fazla katlanılamayan dizimsi.
(bkz: bu sefer güldürmedi)*
(bkz: absürd komedi)
sanırım komedisi fazla.
yok lan absürd de fazla.
2 haftaya yayından kaldırılacak olan berbat dizi. Bir Game of Thrones' a bakın bir de şuna...
an itibariyle show tv de yayınlanan dizi. türklüğümden felan da değil insanlığımdan utanmama sebep oldu. dizi kalitesi ileri gideceğine geriye doğru gidip dünyayı kurtaran adam filminin gülünçlüğü kıvamına gelmiş.
sonu muck dizisi gibi olacak olan dizidir.

show tv muck için de aylarca reklam yapmıştı ama dizi 5 - 6 bölümlük olmuştu. bu dizi de aynı yolda emin adımlarla ilerliyor.
ulus olarak kötü yönlerimizi görmekten bir süre sonra bıkacağımız dizidir.
Ağlanacak halimize gülüyoruz da diyebiliriz. Genel olarak yorumlarda beğenilmeyen bir dizi, türklerin farklılıkları sonucu bir komedi dizisi çekilmeye çalışılıyor. inşallah güzel bir dizi olur canımız sıkılmaz.
absürt demenin bile absürtlük olacağı dizi.
türk milletini salak yerine koyan dizidir. biz uzaya çıkacağız ve eğitimsiz 6 - 7 adet salak mı göndereceğiz uzaya ? bumudur yani? böyle bir proje yapabilmiş olsa devlet, yıllarca özel eğitimini almış işini bilen astronotlarla fırlatır o mekiği, öyle 3 ay eğitim almış boşbeleş adamları yollamaz diye düşünüyorum. 15dk izledim kaptan kumanda kolu ne bilmiyor üç ay eğitim aldım diyor, daha onlarca tutarsız replik var çelişki üzerine çelişki. durum komedisi yapmaya çalışırken dumur olmaktır tamamen.uzay ile dalga geçmek cem yılmaz ile başladı türkler uzaya çıksa nasıl olur gösterisiyle, yine cem yılmaz' la g.o.r.a. sonrasında bitmiştir.
izlemedim. izlemeyi düşünmüyorum. izleyenlerden de nefret ediyorum. tanıtım fragmanın kalitesi ajdar' ın şahdamarım şarkısının kalitesiyle eş değer.
bir kaç bölüm sonra akıbeti belli olur dizinin vasatı aşamadı izlediğim kadarıyla.
yayından kaldırılan dizi.
not: 3.bölümden sonraki yorumu şimdiden giriyorum.
hayatimda böyle sikimsonik dizi görmedim. keşke şaka olsa.
Geniş aile ile zirve yapan oyuncunun bu dizi ile dip yapması muhtemel olan dizi.
tek komik sahnesi
düğmeye bas, vıcııt... dolmuşun tavanında disko topununbelirip ve dönmeye başladığı sahne...

gerisi kabus, ne amaçladınız, neden inandırıcı bir senaryo yazmadınız. örneğin, gerçekte 3. sınıf oyuncularla 3. sınıf bir uzay filmi filmi çekiliyordur, beri tarafta türk uzay teşkilatının astronot gibi astronotları, gerçek bilim adamları vardır. hakkaten uzaya çıkmak için ciddi ciddi çalışıyorlardır.
3. sınıf uzay filminin 3. sınıf oyuncuları role girsinler diye uzay teşkilatına geziye gelmişlerdir ama bir şekilde (artık bunu da inandırıcı bir şekilde senaristlerin kurgulaması gerek, ama düşünürsem ben bile bulurum bir yol)gerçek astronotlar yerine 3. sınıf oyuncular uzaya yolculuğa çıkar. onlar simülasyonda olduklarını sanıyorlardır aslında...

ondan sonra gelsin komedi..

ne o öyle torpille uzaya gidecekler, temizlikçi ve ahçılar, elinde çanta kokoş olamayan kokoşlar (yahşi cazibedeki simgeden ders alın biraz), ne idüğü belirsiz bilim adamı ve asistanı... kaptan herzamanki cevahir... o hep aynı zaten..

içim kaldırmadı, ya yolda mutasyona uğrayıp senaryoyu başka yöne çeksinler, ya da hemen kaldırsınlar diziyi.

neyseki sonrasında yalan dünyanıntekrarını yakaladım da, kendime geldim biraz.
güncel Önemli Başlıklar