bugün

Toplumun dünyadan bihaber olması durumudur.

Teknolojinin bu kadar geliştiği bir ortamda hala cahil kalmayı başarabilmeside ayrıca istikrarlı olduğu sonucunuda çıkarır.

Zorunlu edit: olm derdinizi türkiyenin şüphesiz en büyük bilim insanına anlatın ben demiyorum amk.

(bkz: celal şengör)
amerikalılar kadar olmasa da maalesef öyle.
rus toplumu kadar olmayan cahilliktir.
türk toplumu, birbirinin cahil olduğunu düşünüp; kimsenin kendisinin cahil olduğunu kabul etmediği bir toplumdur şeklinde düzeltilmesi gereken yarım kalmış şey.

herkes mal, herkes geri zekalı, herkes cahil. sen değilsin zaten.

%90'ı iki kelimeyi bir araya getiremeyen, ne istediğini bilmeyen, ego okşamak için hayatını yaşayan birer asalak olduğunun farkında değil. kendilerine itiraf edemedikleri kadar çok mallıkları var.

bilmiyorum yiyip içtiklerinden mi ama durum böyle. genetik de olabilir bilemedim.

geberin.
Kesinlikle katılmadığım önerme Türk halkı cahil olsaydı AKP yüzde elli oy alamazdı.
eskidendi o, ismet zamanında falan.
bu ne farkındalık. gözlerim yaşardı.
kesinlikle öyle asıl nedeni eğitimde bir sistemimizin ve ekolümüzün olmaması. her gelen iktidarın milli eğitim politikasını değiştirip, kendine oy verecek nesil yaratma isteği, böyle boş beleş insanları piyasaya sürüyor.
ülkemizde çok zeki insanlar var. Ancak bu zeki insanların farkına varabilecek bir mekanizma yok. Aksi halde dünyanın en kalabalık genç nüfusuna sahip ülkelerinden olan türkiyeden zeki insan çıkmaması mantığı zorlar.

Bu kasıtlı da yapılıyor olabilir. Zaten toplum olarak birbirimizle kavga halindeyiz. Milletçe kıskançlığımız ve gereksiz fesatlığımız cabası.

Toplum bireysel köşe dönme çabasında. bencillik, egoistlik,bananecilik almış başını gidiyor.

Eğer bazı şeylerin düzelmesini istiyorsak. Bu bireysel zenginleşmenin önüne geçilmesi ve toplumca gelişime engel olan huylardan vazgeçmemiz gerekir.
yanlış tanımlama.bu ulke cahil olmaz.zira bu ülkede oytunkaran ve aydinoglu gibi değerli yazarlar da varken bu ülke cahil kalmaz.evet.

not : yazar aydinoglu şüphesiz doğruyu söyledi. evet.