bugün

heyt ! amerika !

eyyy ! rusya !

höööt ! almanya !

one mönüt lan !

ihracat durdu, daha da duracak !

turizm durdu, daha da duracak !

piyasa stakflasyon yaşıyor... ürün var, mal var, alan yok !

döviz aldı başına gidiyor ! iniyor çıkıyor, ticaret yapmaya gerek yok, al sat kazan.. aslında net kazanç yok, türk insanı sonuçta ve toplamda kaybediyor...

5 milyon arap burda jöleli saçlarla senin benim karımı kızımı kesiyor, her sene 2 milyon daha ürüyor !

benim mehmetçik arap ellerinde, araplar için ölüyor ! yakılıyor ! cesedi bile bulunmuyor ?!

amerika teröristlere ağır silah yardımı yapacak, senin tankın çölde 2 adım gitse tıkanıyor !

giyeceğin, yiyeceğin, içeceğin, petrölün, elektriğin, barutun, bombanın ham maddesi hepsi ithal, hepsi dövize bağlı,

memleketin dövizini satsan indiremezsin dövizi, indirsen hangisini indireceksin, hepsi birbirine bağlı...

memleketin geleceğini bir evete hayıra bağladın, evetin bütün iplerini de kendine bağladın..

evet peşinde koşanlar, uçuruma gidiyor, milleti de berberinde kabusa sürüklüyor, padişahlık sevdasına, osmanlı rüyasına,

muhalefet desen, hepsi ayrı, ayrı dipsiz kuyu, hangisine bel bağlasan, hiçbirinin gittiği yol belli değil !

evet de çıksa, hayır da çıksa, bu gidilen yol yol değil..

hiç olmazsa hayır vereyim de, gidişat biraz dursun, durulsun, millet nereye gidiyoruz bir an düşünsün...

aksi taktirde gidilen yol, yol değil..

sonuç şimdiden belli, macera bile değil, topyekün bir savaş..

elin amerikalısının umurunda değilsin ki, saldıramazsın, sınırın sınırına değmiyor, hepsi okyanus ötesindeki dostlarınla kucak kucağa, türkiyenin kozmik odasına da sokmuşsun, hepsi senin ciğerini biliyor !

kimle savaşacaksın ?, neyle savaşacaksın ?!, girecektin zamanında kandile, ordan diğer pkk kamplarını hallaç pamuğu gibi dağıtıp, güvenli bölgeni kuracaktın ! senin suriyede işin ne ? arapın benim memleketimde işi ne ?!

akıl, yok, bilgi yok ! amaç yok ! hedef yok ! para yok ! üstte yok, başta yok ! cepte yok !

bu millet nereye sürükleniyor böyle !?

uyanın olum, uyanın..

biraz akıl, biraz mantık, accık zeka, hepsinden çok lazım ama, accık da hafıza..

olum bunlardan accık ama accık, kalmışsa, koyun önünüze, düşünün biraz...

yarın, öbürgün, pişman olmak istemiyorsan, memleketin elden gidince, avantanın kalmayacağını anladığında geç olacak !

cesaretin " fazla " sı APTALLIKTIR, REZiLLiKTiR, SEFALETTiR !
son gelişmelerle gözlenendir.

daha ziyadesiyle üzücü yanı vicdanın yolunu da terketmiş olmasıdır.
halkı için temsili baba figürü olan devletin başındaki yöneticiler halkını açık açık tehdit ediyor, suçluyor ,hakaret ediyor ve halkına iftira atıyor .

bu aklı kim seçiyorsa er geç öğrenecek bu halk.
er geç adalet bu halkın lehine kullanılmayan akıl sahiplerine hesap soracak.