bugün

Ben de bazen senin gibi düşünüyorum. Özellikle biz türkler aramızda o kadar bölündük ki, o kadar birbirimizi yedik ki gerçeklere ve düşmanlara odaklanamaz olduk..

Çözüm süreci gibi bir rezalet daha gelmemiştir bu ülkeye.. Malum parti de hâlâ bu zihniyette.. Türk milleti buna nasıl ses çıkarmadı çözemiyorum. Türk ölmeye o kadar alıştı ki artık uyuştu tamamen.. Türk'ün kanınından beslenenler, meclislerde apoculuk oynuyorlar ya da saraylarda gününü gün ediyorlar..

Ben bu sisteme isyan ediyorum işte be kardeşim. Türk ölüyor ama gerçekte neden öldüğünü bilmiyor.. Sistemin bunu istediğini ve bazılarının kötü menfaatlerine çalıştığını göremiyor.. Ve en önemlisi de türkler türkiye'yi yönetmiyor aslında.. Bunu binlerce kez söyledim.. Yaşadıklarımızın temel sebebi hep bunda..

Türk milleti, aynen bilge kağan'ın dediği gibi kanını su gibi akıttı hainlere, kemikleri dağ gibi yattı bu hainler yüzünden. 6 yıl esirlik ne demektir amk. Çıldırmamak elde değil cidden. Şu israil'de veya başka bir yerde olsaydı, hükümeti ve devleti yıkardı başka milletler.. Bizde ulusal dayanışma diye bir şey yok arkadaşım yok.. Milliyetçilik yok bizde. Milliyetçiliğimizin sadece lafta kalıyor.. Eyleme geçiremiyoruz bir türlü.. Bence türkler, hâlâ millet olamadılar, sebebi bu yüzden.. Atatürk de hep bunun için uğraşmıştı sağ olsun.. En azından bir kısmımız hala ulus bilincine sahibiz çok şükür.. Bazı türkler ise iyice mankurtlaşıyor..

Ben bir milliyetçi olarak umudumu kesmemeye devam edeceğim. Atatürk gibi düşünüyorum bu konuda. O da hiç ümitsizliğe düşmediğini söylemişti. Sonra da mutluyum çünkü başardım demişti.. Eğer milletimize kendimizi ait hissetmezsek, birbirimizden iyice koparız. Sonra da iyice bölünürüz. Özellikle şu kara günlerde bölünmememiz gerektiğini düşünüyorum.. Türk milleti konusunda sabırlı olmakta fayda var.. Geçmişte de böyleydi ama hep son anda atak yaptı türk milleti.. Ben sabırlı olacağım bu konuda..
Türk milletinden ve türk milliyetçiliğinden çoktan vaz geçtim.
insanlar ikiye ayrılır.
Medeni olanlar medeni olmayanlar.
Türk halkı medeni mi. hayır.
Medeni olmaya niyeti var mı. Hayır.
Türk milliyetçileri zeki mi. Hayır.
Medeni mi. Hayır.
Ufak menfaatlere tüm değerlerini satıyor mu.
Maalesef. Evet.
Hakkı adaleti mi savunuyor. Hayır.
Güce tapıyor mu. Evet.
Güce tapmayı güçlüden yana olmayı devletin yanında olmak diye satıyor mu.
Evet.
Eee neyin kimin milliyetçiliği yapacağım.
Bunca yıl yaptık. Doğru söyleyince hain olduk.

Ülke de yaşayan diğer kesimlerin durumu bizim milliyetçi kesimden kat kat kötü olabilir ama bu bizi haklı kılmaz.
Atatürk gibi adam geldi ona bile edilmedik laf kalmadı bu ülke de.
Boşuna hikaye anlatmayalım.
Lise 2 ülkü ocağı kafasında yaşayan arkadaşlara başarılar dilerim.
Ben yaşlandım.
Anadolu irfanına tahammül edecek halim kalmadı.