bugün

*, daha önce bir türk kızının neden kariyer yapamadığını ve yapamayacağını anlatmıştım. onların yaptıkları tek bilimsel çalışmanın yoğurt mayalamak olduğunu zihinlerinize kazımıştım. türk kızlarımız, üniversiteye giderken de, okuyup büyük kadın olayım diye gitmez. nedir biliyor musunuz onları üniversiteye çeken şey? işte şudur: "merrrak."

merakları, onların başına her daim bela açsa da onlar bu huylarından vazgeçmezler, vazgeçemezler. bu uğurda ölürler yine de vazgeçmezler. nice türk kızları, ailesi üniversiteye göndermiyor diye evden kaçmıyor mu siz söyleyin. üniversiteye gidip, zavallı ebeveynlerinin "okuyor benim kızım." gibi mukaddes niyetlerini görmeden, uzun saçlı küpeli cool gençlerle sevişmiyor mu siz söyleyin. işte bu, ya merrraktan ya da merrraktan başa bela gelmesi durumuna örnektir. türk kızlarının merrrak dolayısıyla merrraklara gelmesidir bu tam anlamıyla.

onlar, üniversiteye giderken akıllarında başarı yoktur, meraklarını tatmin etmiş ve edecek olmanın huzurunu yaşarlar sadece. yazık.
Genelleme yapacak olursak görmediği şeyleri görmeye giderler üniversitelere ve sonları kötü bir şekilde sonuçlanmıştır. Aman dikkat!
türk kızlarındaki seks arzusunun hayatı iteklemesi sonucu yaşanan durumdur.

şöyle ki; türk kızı vajinal zeka'ya sahiptir. yani hem tüm erkekleri cinsel tehdit olarak görür hem de cinsel iç güdülerini bastırmak için birlikte olacağı erkeği arar. bir kızın bütün hayatı bu arzu üzere şekillenir, üniversite bir aile baskısından kurtulma bahanesidir. kızımız üniversite bahanesiyle ailesinden uzakta aslında cinsel özgürlüğü aramaktadır.

yani bu merak özgür özgür seks yapma iş güdüsünden kaynaklanmaktadır.
kürt kızları 9 yaşından sonra aile içi cinsel istismar,14 yaşından sonra da 3 avrat olarak satıldığı için üniveriste okumayı akıllarının ucundan bile geçirmemektedirler.
doğrudur birçoğunda okuma merakı vardır, bunu körelten geri kafalı zorla evlendirmek isteyen aileler dışında hangi aile kızının okumasını istemez, okusun kendi parasını kendi kazansın kim istemez, okuyorum ben deyip çığrından çıkanlar elbette var ama neden her üniversiteli kız aynı genellemeye dahil ediliyor ki! neden illa zengin koca bulsun deniliyor ki bu da bir bağnazlık değil mi sonuçta. etrafta bunu çok iyi başarmış bir sürü üniversite mezunu işinde gücünde kadın var, kimseye muhtaç olmayan kadın. meraklı olmalarının sonuçları buysa varsın olsunlar.
bazılarına birkaç üniversite bitirtir.

(bkz: üç üniversite mezunu kız)
(bkz: yazar burada bir aile ferdini dillendiriyor)
muhteşem bir kariyer yapmak istemesede ya da yapamayacak olsa da bir mesleği olup ilerde kendi ayaklarının üzerinde durabilmek, eşine ya da ailesine bağımlı olmamak için yapabileceği bir mesleğin eğitimini almak ister türk kızlarımız. üniversiteye giden ya da gitmek isteyen her kızı da 'merrak2 yüzünden gider die genneleme yapmanın aşikar olduğunu görülmelidir artık.
Evden kaçmak için merak salıyor ekseriyeti.