bugün

Bizdendir. Öyle starbucks'taki kartondan bardakta verilen kahveyle hava atmaz.
kesin birinin çıkıp kezban diyeceği kızdır.
genelde geleceğini bir kahveye bırakan kızlardır.
ağzının tadını bilen kızdır. kahve kolombiya'dan gelmiş de olsa içeceğini sahiplenir. bazısı fazlaca önemser bu içeceği; o kadar ki "dışarıda iyi yapamıyorlar" diye evden dışarı çıkmak bilmez. bir kafeye, bir restorana zor götürürsün. alışkanlıklarından vazgeçemeyendir. sağlam kızdır.
türk kahvesine bir türlü alışamadım. evde tek başımayken hayatta kalkıp da "ay bi türk kahvesi yapsam da içsem bee" demem. çaysız yapamam mesela. ne olursa olsun içerim mutlaka. akrabalarla da, aileyle de, tek başımaysam da. illa içilir o. ama türk kahvesi öyle değildir efendim. türk kahvesi güzel sohbetlerin içeceğidir. acıdır, fakat ortamın sıcaklığı, sohbetin güzelliği tatlandırır o kahveyi. yavaş yavaş zevkle içilir o kahve. yoksa türk kahvesi bağımlısı insan pek tanımıyorum.
memleketim kızıdır. neyi sevecekti ya başka ? white chocolate mocha falan mı ? hiçbiri Türk kahvesinin yerini tutmuyor, ister kezban diyin ister fal diyin.
yine de bir kopuklu turk kahvesi yapabilen kiz degildir.
agızının tadını iyi bilen kız ama fal bakmasını bilecek.
bu kadarda batı özentisi olmamak lazım, yani kahve üzerinden kişileri yargılamak saçma. ayrıca türk kahvesi candır. sevilir.
kırk yıl hatrın kıymetini de bilen kız olması muhtemeldir efenim.
Türk kahvesi asildir, tiryakisi tarsusi içer ayrıca muhabbeti güzelleştirir, uyku acar, kalbe iyi gelir.
ağzının tadını bilen kızdır. candır.
sevmekten ziyade güzel yapabilmesi önemlidir.
annemin gençliği. kendisi ben küçükken türk kahvesi ve sigarası olmadan güne başlayamazdı, hala günde üç fincandan fazla kahve içer.
bir öğrenci evi geçmişi, yaşanmışlıkları vardır.
incir reçelinden daha sevilesi bir şey bulduğu için tebrik edilecek kızdır.

şöyle şeyler sevin ciğerimi yeyin ya.
yapmasını kısmen bilmiyordur.
varsa alayım bir orta şekerli.
Nescafenin igrenc oldugunu da dusunuyorsa buyursun arkadas olalim birer turk kahvesi yapalim.
Not: kizim. Abaza degil.
Alaturka kızdır. Kahve diyince aklına starbucks gelen kız değildir. Nadir bulunur.
yanında çikolata da seviyordur genelde.
Kitap ve türk kahvesi lokum üçlüsünün fotoğrafını çekip paylaşıyorsa kezbandır yüzde bi milyon. Tez vakit kaçın ordan.