bugün

bronzlaşmak adı altında kömüre dönüp saçları da siyah tonlarında olmasına rağmen altın sarısına boyatarak güzel bir kadından çok uzunca bir süre ülkemizde trabzonspor'da forma giymiş yattara'ya benzemeleri.

ha bir de şey vardır; sağda solda efendi, sessiz, cool erkeklerden hoşlandıkları doğrultusunda görüşler beyan edip daha sonra ortamın en piç ukala elemanıyla yakınlaşmaları, sevgili olmaları. garip hakikaten.

edit: başlık başıma kalmış. ben açmadım.
en önemlisi töre cinayetleri ve boşansa dahi döven, öldüren eski koca belasıdır. rus kadınları ile mücadelenin listenin başında olacağını sanmıyorum.

edit: o değil de; rus kadınlarıyla mücadele ne lan? süne zararlısı mı bunlar?
doğumdan sonra toplanamamak çoğunun derdidir.
40 lı yaşlarda olanlarda sehpa niyetine kullanılan memeler..
doğudan batıya hep göze çarpan, bütünün çarpıklığını oluşturan detaylardır.
detay dediysek aslında büyük sorunlardır ama sürekli olduğu için bu hale gelmiştir.
misal açarsın 3. sayfa haberlerini, 3'e kalmadan pencereni, sokakta yürürken gözünü hep şiddet , hep taciz mağdurudur. değeri bu kadarcıktır. iç burkar.
sanalı gerçeği farketmez kendi haricinde herkes vücudu hakkında söz sahibidir. detay demiştim ya aslında büyük sorunlar bunlar. herkes namuslu bir bunlar namussuz. haksızlık, ikiyüzlülük * dizboyu. iç burkar.
annesi , bacısı, kardeşi, kız arkadaşı demeden sanalın verdiği sözüm ona delikanlılıkla(!) yerden yere vurulmalarıdır.
gün boyu sözlüklerde haklarında milyon tane aşağılayıcı başlık döner. açanların kartviziti gibidir. bir ülkenin kadınının değerini, ne kadar çok sevildiğini gösterir. bunlara cevap veren azdır. asaleti iç burkar.
tanımlayacak kelime bulunamaz.
evlenince kendilerini salması, kilo almaları vs.
--spoiler--
Ey Kahraman Türk Kadını ! Sen Yerde Sürünmeye Değil, Yükselmeye Layıksın!
Mustafa Kemal Atatürk
--spoiler--

Şimdiye kadar kıymetini bilen tek bir kişinin çıkmış olması.
şiddete maruz kalmaları, bazı her yerlerde hala alınıp satılma* mantalitesine göre başlık parası istenmesi vs.
evlendikten sonra kıl ve yağ toplarına dönüşüyor olmaları.
Boyamaktan artık ne hale geldiği bilinmeyen yıprandıkça daha boyananan ve en sonunda hiç bir şeye benzemeyen saçları.
türk kadını'nın eşinin yada sevdiğinin kendisini aldatmayacağına emin olması.
hayatlarının erkeklerine bakmalarına rağmen görememeleri.
yolda bıçaklanmaları , boğazlarının kesilmesi , boşanamamaları , tecavüze uğrayıp çocuğunu doğurmak zorunda kalmaları , okutulmamaları , çocuk yaşta evlendirilmeleri , gözlerine kadar örtülmeye çalışılmaları , hayatta olma sebeplerinin çocuk doğurmak , kocasının ihtiyaçlarını gidermek olması , hatta erkek çocuğu olmadı diye üstüne kuma getirilen bile var daha nolsun .
dört duvar arasında geçen hayatlar...
aslında bu çoğu kadının kendi tercihi olmasıyla beraber, bu tercihi seçen kadınların erkeği tarafından sosyalleştirilmesi, gerekli değeri verilmesi gerektiğinden yanayım..
Bahsi geçen kadın ev hanımı kadınlardır..
Kınamayın lan beni..! benim annemde ev hanımı,
Takıyorum koluma, gezdiriyorum.. Stres atıyoruz.. Gülüm benim.. Manitam gibi dolaşıyoruz.. *
Birbirlerinin yanında canım cicim birbirlerinin arkasından allah belasını versin.
Bekaret baskısı yüzünden işve cilve yapmayı bilmemeleri.
Politikayı yalnızca hükûmet düşmanlığı sanıp mal mal konuşmaları. Detay olmadı tam ama idare edin.
Türk kadınını sokakta gördüğü Pelinsularda arayanların altında toplandığı başlık.

Türk kadını küçük yaşta Eğilmeye çalışırken kırılan kadındır. namus dayatması altında kişiliğinden ödün veren kadındır. çevresinden laf gelmesin diye başkalarına göre yaşayan kadındır.
günü geldiğinde anneleriniz, günü geldiğinde eşlerinizdir. hergün öldürülmeyle, tecavüzle burun buruna olan kadındır.
ailesinden nasıl bir kadın olması gerektiği hakkında bilgilerle donatılırken, sevgiden mahrum bırakılmış ve belki de bu yüzden her karşısına çıkan erkeği belki bir küçük sevgi bulurum umuduyla adam yerine koyan kadındır.
Velhasıl kelam Türk kadınlarının iç burkan tarafları bunlardır. ne giydiği ne fiziği ne kılları. Türk kadınına dair iç burkan detaylar, yaşadığı toplumda gizlidir.