bugün

çok net yalandır. yeni nesil dalyan gibidir. inanmayan herhangi bir lise çıkışına gidebilir. 1.75 boyumla bile orta boydan daha kısa kalıyorum yanlarında ki benim tandıklarımın % 75 ten fazlasıda benden uzun zaten...

ayrıca adamın biri bu başlığı açmış amacı dışında kendi uzun boyunun reklamını yapıyor. uzun boylu bir insana kim neden kindar baksın. ki çevremdede bir çok 185 cm üzerinde çok uzun insan var...
Gerçek olmayan önermedir.Şu anda bile 9. sınıflara bakarsak boy ortalamaları 1.70 dir en az.Dalyan gibi bir nesi gelişiyor.
(bkz: so bitch)
(bkz: yatsı)

(bkz: namaz)

yadsınamaz bir gerçek olabilir.

senin o "t"ye basan parmağını öpsünler.
türkler orta boyludur. kısa boylu görmeyen dangalakların lafıdır bu. vietnam ve filipinlerde erkek boy ortalaması 166cm'yi geçmiyor. bizden tam tamına 7cm kısalar. ayrıca kimi dangalak da gidip 1.90'lık adam normal diyebiliyor. basketbolcuları işin içine katarsak uzun boy diye bir şey ele alamayız. basketbolcuların boy ortalaması 1.97-200cm'dir. yani 1.96'lık adam bile kısadır basketbolda. o yüzden uç örnekler istatistiki şekilde elenir. gidip 1.97'yi de 1.57'yi de ortalamaya almazsınız olur biter. bazı insanlar gerçekten çok mal. normal erkek-kadın boy aralığı 160-190cm'dir. bunun altı kısa, üstü de çok uzundur.
gocunacak bir mesele olmayandır, zira şeref, haysiyet,ar namus saygı, sevgi, dayanışma, yardımlaşma,samimiyet, vs.vs boyla orantılı şeyler değildir. boy "kürtte de var lakin..." .
orjinal türkler uzun boylu. fakat melezlesen ırklarda boy ortalamasi daha kisa. (sahsen ben 1,74 erkek kardesim 1,88)
saçmalık. hayır, yozgatta falan mı yaşıyorsunuz siz amına koyayım anlamıyorum. istanbuldayım herkes gayet normal boylarda. avrupada da fink attım aylarca öyle üstümüze çok çıkan bir hollandalılar bir de kuzey avrupalılar var. yaşınız 12 istatistik çıkarıyorsunuz amk önce gidin adam akıllı hatasız türkçe kullanmaya çalışın.
Yatsınamazından sonra yapılmış tespittir.

Edit: arkadaşlar düzeldi
arap kırmalığı taşıyanlarla, türklerin karıştırılması sonucu ortaya atılmış iddaa.

tatar vb. gibi diğer ırklarla karışma oranı az olan gruplarda, boy ortalamasının yüksekliği açık seçik ortadadır.

peşinen not: ırkçılık değil, genetik bir gerçek.

edit: tyrionda cüce lan, niye dert ediyorsunuz?
bir o kadar da yerin dibinde var.
o kısacık boylarıyla yapamayacakları şey yoktur.