bugün

islam devleti olan ülkelerde müslümanların hiç biri bişey bulamazmış. bilimle ilgilenemezmiş. o halde türkiyedeki bu ateistler ne yapmış onu merak eden sorudur. cevap beklemiyoruz bok gibi susmanızı yeğleriz.
ülkemiz ateistlerinin google dan araştırarak cevaplayacakları buluşlardır. dur bak az süre verin bulacaklar abisi.
komik komik ateist serzenişlerine sahne olabilmiş konudur daha da bekliyoruz bunlardan * .
Beş parmağın beşide aynı değildir. Bazı ateistler gerçekten kabullenmek istemez ama bazılarının mantıklı açıklama lı olabiliyo.
islam devletlerinin bu açığını kapatmak için öne sürülen saçma beyan..arkadaşım soru ateist müslüman meselesi değil,soru neden hiçbir islam devletinden bir tane adam çıkmamış..avrupa amerika bilime hayvani yatırımlar yaparken senin ülken yada islam ülkeleri ne yatırım yapmış ne sonuç almış sorun burada..ateistten evde taşşağını kaşırken buluş yapmasını bekleyemezsin zaten..annemlere söyledim,müsaitseniz akşam mantığınızı sikmeye gelcekler..

not : ateist falan değilim
sürekli beyin göçüne maruz kalan ara eleman ülkesinin güya mucit çıkaramamasının ateizme bağlanması. üstelik bahsedilen ülkenin %99.99'unun müslüman olduğu iddiası ve mahalle baskısıyla kimliklerin saklanması da cabası.

nitekim, ateistliğin dini, milleti olmaz, her milletten ateist olabilir yani. kaldı ki bütün ateistler mucit olacak diye bir şey de yok, çoğu işin felsefi yanıyla ilgileniyor sonuçta. yahut ateist akademisyenlerin buluşlarının, patentlerinin..vs. hepsi çığır açacak cinsten olmayabilir. adam facebook'u kurmadığı için meşhur ateistlerden sayılamıyorsa çok matah bir icat mı ki facebook, ateistin bulduğu bilimsel araç gereçten?

islam ülkesi dediğiniz ülkelerdeki bin yıl önceki bilim adamlarının hepsi müslüman mıydı, merak konusu.

not: alan turing, hem homoseksüeldi, hem ateistti. türk olmaması senin bilgisayarı kullanmanı engellemiyor. yahut abd'de çalışan türk mucitlerin asistan statüsünde olması.
teknolojinin geldiği şu nokta da artık kimse çığır açacak buluş yapamaz. ancak gündelik hayatı kolaylaştıracak küçük buluşlar yapılabilir.

ayrıca türkiye gibi bir arap ülkesinde kafan çalışıyorsa sana şöyle muamele ederler:

http://www.milliyet.com.t...detay/1818753/default.htm
ııyy onu ateistler icat etti ben kullanmam diyen yobazları düşünecek olursak pek bi sike yaramayacağını düşünüyorum.

ayrıca ateist bilim adamı türkiye'de vardır ama pek siklenilmez adı falan bilinmez. sadece facebook'ta fotoğrafları paylaşılır karikateist vb sayfalar gurur islamcı sayfalar utanç duyar.
türkiye'deki ateistlerin
'müslümanlar bize engel oliyir biz yoğusa çoh icatlar yapar idih'
diye karikatür cevaplarına sahne olmuştur.
biriside örneğin;
ben mucidim! ben * karadelik icad ettim. öyle bir materyal buldum ki neye dokunsa kara delik gibi emiyor.

dememiştir. yok çünkü. icadın mucitliğin islam ile alakası olmadığını anlamamışlardır. siz niye geri kaldınız lan diye sorarlar adama!
%98 i müslüman olan türkler acaba ne bok yemişte bu kadar az olan bir gruptan hesap soruyor, ülkede ateistim diyen aziz nesil ve fazıl say' a neyler dediniz neyler yaptınız. Hem bilimde çığır bizim gibi sığırların başta olduğu ülkede olmaz.
aşağılamak için değil bu soru aslında. hemen savunma mekanizması çalıştı ateistlerin. sadece müslümanlar geri kalmaya mahkum ya(!) siz ne bok yiyorsunuz diye sorulmuş bir soru hadi biz geçmişteki müslüman bilimadamlarıyla da övünmeyi bırakalım bu güne bakalım eşit yarışalım. bizde bişey yok. sizde de yok arkadaşım. demekki sorun islamda değil bizim kalın kafamızda. biz bunu tartışırken elin adamı esneyen telefon yapıyor amk.
türkiye'de göz önünde bulunan ve bir şeyler yapan insanların "ateistim" diyebilme lüksüne sahip olduğunu düşünen malın beyanı. belki de yapıyorlar, belki de o bilime kattığımız 3-5 şeyin mucidi de ateist bilim adamları. bunu hiçbir zaman bilemeyeceğiz yavrular. boşuna kasmayın. nitekim "ateistim" diyen adamların sonu ortada. (bkz: turan dursun)