bugün

Mehmet akif ve türkçülük ha?
ilginçmiş kardeş...
Kardeşimdir. Benim Türkçülüğümde “ne mutlu türküm" demesi kâfidir, o kanı aramam.

eedit: ulan herif, atsız'a rum demiş ya, lan. Doya doya sövdüm..

Edit2: neler neler sallamış, birde ciddi ciddi entry girmişim bu başlığa. Utandım.
(bkz: muhsin yazıcıoğlu)
ne güzel ya... Türk olmayan Türkçüler gözlerim yaşarıyor gerçekten. ne kadar iyi adamlar var 2014 den bu yana amk diyesim geliyor!

ulan bak gerçekten bir belgeyle gelir bir kişi hakkında tespit yaparsın kimsede seninle taşak geçmez. derki en fazla bu belgenin doğruluğu kuşkulu. Ama sen isim yazıyorsun yanına bir gerçeklik varmış gibi sikik feysbuk yorumlarını ekliyorsun.

Bak her şeyi geçelim ziya gökalp in köylüsü askerde arkadaşınmış sana demiş ki bu adam "zaza-kürt"... sende eyvallah demişsin inanmışsın tam bir köylü modeliyle. ancak öz torunu kağan gökalp hayatta ve onunla iletişime geçmen kullandığın internet sayesinde mümkün. Kendisine sor bakalım veya yazdıklarını oku bakalım neler söyleyecek sana. belge falan sunabilecek mi?

bir insanın kürtçe bilmesi kürt olduğu manasına geliyorsa abdullah öcalan türkçe bildiği için "türk kökenli" diyebiliriz.

azıcık adam olun.

ha diğerlerine değinmiyorum bile. perinçek falan demişsin ağzını yüzünü...
Ziya Gökalp türk'dür. Diyarbakırlı olabilir ama bu kürt olduğu anlamına gelmez.

Oralar türkmen şehridir. Yavuz sultan ne kadar orada türkmenleri azaltıp kürtleştirse bile tüm türkmenler doğuda bitmemiştir.

Edit: mehmet akif de türkçü değil ümmetçidir.

Edit2: atatürk'ün türk olmadığı iddiaları deliliktir. Ailesinin kökeni biliniyor nasıl türk degil. Konu tamamen yanlış bilgilerlen dolu.
adam doğu perinçek yazmış, bizim türkçüler de ciddiye alıp cevap veriyor.

şaka gibisiniz amk. *
girdi baştan sona yanlışlarla dolu ancak ben bir tanesini düzeltmek istiyorum, zira bu konuda bilgimin olduğunu düşünüyorum.

Evet, istiklal marşında akif millete "kahraman ırkıma" diye sesleniyor, ama bu ırkın ne ırkı olduğu belli değil.

"Ayrılık hissi nasıl girdi sizin beyninize?
Fikr-i kavmiyyeti şeytan mı sokan zihninize?"

diye yazan birinden ırkçı olması beklenir mi?

Akif'in hayata bakış açışı çok nettir; kendisi çoğu kişiye göre islamcı'dır

Bana göre ise Akif Kuran'cıdır.

zira Akif dini hurafelerle dolduran yobaz zihniyetine karşı bilgiyi ve ilmi önermişti.

Umarım yardımcı olmuşumdur.
türk asıllı olmayan türkçü olamaz kardeşim. Ben Türk olduğum için Türkçü oldum. Adalet anlayışım Türk olanı kayırmaktır. Hayatımda hiç objektif olmadım. Türklerin diğerlerinden daha üstün olduğuna imanım var. Kürt olup da milletinden utandığı için, kendini türklüğe yamamaya çalışan insanların türkçülüğü çıkarlarına göredir. Yarımdır.

Atsız Ata'ya "rum" diyen arkadaş da kıçından teoriler uydurmasın. O kadar.
Mehmet Akif Ersoy ve türkçülük çok enteresan kardeş bu adam islamcı

Doğu perinçek puhahhagahahaha Abdullah öcalan da yazsaydın türkçü diye.
En sağlam türkçü'lerdir.
Türkçülük, Türk milliyetçiliğidir. Türk milleti'ne karşı beslenen derin sevginin ifadesidir. Türk Milleti'ni çağlar üzerinden sıçratarak muasır medeniyetler seviyesine çıkartma ülküsü ve idealidir.
Temeli ırk, kan ve kafatası değildir.
Türkçü olmak için Türk olma zorunluluğu olmadığının göstergeleridir.
Hayır mehmet akif ersoy islamcı değil mi neden sürekli bu listede adı geçiyor.

Türklük = islamiyet değil. Şunu yazalım.
Mehmet akif ersoy türkçü değil islamcıdır mal oğlu mallar

Mehmet akif ersoy'un annesi de özbektir saf arnavut değildir.