bugün

müminlerin dikkat etmesi gereken olay. duâlarımız ancak ve ancak alemlerin rabbi olan allah'a olmalıdır.
Eski türk inancı Tengricilik'den kalan bir gelenektir kötü niyet ile yapılmaz ama tabi yapılmaması daha iyidir.
kişi kendi günahlarından meshuldur,aksini gözetip türbeyi,tasavvufi kişiliklerden medet ummak tampon bölge gibi görmek kurtuluş yolu değildir,onlar yaşamlarını tamamlamış göç etmiş kişiler,onların yüzü suyu hürmetine benim gibi bir günahkarı bağışla demek.
sınıfta iyi not alan arkadaşa karşın sıfır çeken kişinin hocam ben sıfır çektim ama iyi not alanın hatrına benide geçir demektir,bunu ummaktır,mantık ile yakından uzaktan alakası yoktur,mezar ziyaretidir bu,günah çıkarma değnekci kabini değil,insanın vicdanı bile buna el vermez ve bu mekanlara gidip,senin hürmetine ey ulvi şahıs bizim çocuğumuz olsun diyen bağnaz bir kesim var.
allah'ın kendisi bana vesilelerle gelin diyor Siz kim oluyorsunuz? Kimse mezarda yatandan bişey isteyemez ama onu vesilesi ile onun hürmetine allah'a dua edebilir bunda bir sıkıntı yoktur. Türbe düşmanlığı vahabi geleneğidir. Allah onlara lanet etsin.