hemen kızma, oku önce. sonra ver tepkini ya da paylaş düşüncelerini.

örtünmek için kullanılan türbanın asıl amacı nedir? kadının namahrem yerlerinden birisi sayılan(bence çok saçma) saçlarının görünmesi engellemek. peki kimden engellemek? karşı cinsten dediğinizi duyar gibiyim. evet bu böyleydi, ideolojik savaş başlamadan önce. çevrenizde kaç tane bayan var farkedilmek istemeyen. varsa ya zaten çirkindir ya da 200 saat hayata geri döndürme terapileri görmesi gereken bir kişidir.

artık öyle bir duruma geldik ki (dünyanın en güzel kızı ya da erkeği fark etmez) karşı cins sırf farklı düşüncelere sahip diye konuşup arkadaş bile olamıyoruz. e bu durumda senin namahrem yerlerini benim için örtmene ne gerek var? zaten düşünce ve yaşam tarzın sebebiyle seninle ortak yaşam alanımız yok. niye örtünüyorsun o zaman. çevrende ki insanlar zaten seninle aynı düşünceleri paylaşan kişiler. bu durumda sen aynı düşünceleri paylaştığın ve aynı dünya görüşüne sahip olduğun erkeğe güvenmiyormusun. onu tahrik edeceğini mi düşünüyorsun? benim için o türbanı takmadığın aşikar. zaten seninle paylaşacağım bir düşünce veya bir hayat yok ki beni etkilemiyorsun ki. cazip gelmiyorsun bana. hadi en argosunu söyieyeyim; beni tahrik etmiyorsun ki. bu durumda, sen bu türbanı en yakınında olan erkekleri tahrik etmemek için takıyorsun.
türban başından beri gereksiz olduğu için 'artık' kısmı fazla olan cümledir. türbanın mantığı, kadının saçını göstermeyerek erkeği tahrik etmeme durumudur. kadının saçından tahrik olan bir erkek varsa, o zaten hastadır, problemlidir. o erkeğe karşı saçı kapatsan ne olur? adam zaten sorunlu. nasıl bir ruh hastası, cinsi sapıktır bu saçtan tahrik olanlar hiç anlamadım. bu adamlar için niye örtünür ki insan? adam hasta. hakaret olsun yada yadırgadığım için söylemiyorum, gerçekten bu bir tramva halidir. düzeltilmelidir.