bugün

yoksul kitlelerin mistik kavramlarla uyuşturulduğu geri kalmış bir ülkede yaşamaktır.
Kahrolmamı sağlayan olay.
londra' da yaşamak gibidir. normal, olağandir yani. insan, insandır.
Geri kafalı, batıl bir düşüncedir. insanların giyinme tarzı sizleri nasıl rahatsız ediyor anlam veremiyorum. Bir insan nasıl isterse öyle giyinmelidir. Bakın insan diyorum. Kadın, bayan, garı, kız vs demiyorum. insan diyorum. isterse dini zorunluluk olarak görür ve toplumda tesettürlü dolaşır. işine tesettürü ile gider. ister kendine yakıştırır baş örtüsü, etek vs giyer. ister straplez elbise giyer. Bunlar sizleri neden rahatsız eder ?

Bu batıl düşüncelerden ne zaman kurtulacak bu ülkede ki vatandaşlar ? Biz ne zaman bilim, sanat, sağlık, astronomi gibi konuları kılık kıyafete takılmadan, insanların dinlerine - mezheplerine takılmadan tartışacağız ? Yada bir profesörün yaptığı çalışmaları kürt mü ? türk mü ? diye bakmadan ne zaman takip edebileceğiz ?

Sizler o güzel çocuklarınıza da bu basit düşüncelerinizi aktarıyorsanız, her zaman umut taşıyan o gelecek nesil, yine geçmişlerinin yaptıkları hatalara düşmekten geri kalmayacaktır.

Yazık. çok yazık.
içinde bulunduğumuz durum. batılılaşmamız gereken yerde gittikçe ortadoğululaşıyoruz. suudi arabistan var, iran var bilmem ne var, oraya gidin desek gitmezler.
bu kadar sorun olduğuna göre galiba rahatsız olanlara kendini ibne, orospu vb. hissettiriyor.
Sktir git yaşama o zaman amk derler adama.
Laikliği tek taraflı düşünenlerin kaldıramadığı olaydır.
Hipnotize ve organize olmuş cahil kitleden daha korkunç birşey yoktur.
Kuyruğu kısıp sessizce yaşarsak belki bizi ısırmazlar.
insanlar nasıl giyinirse giyinsin türbanlı veya açık size be banane saygı duyalım.
Buradaki Müslüman kızların yarısı ilerde kapanacağım kafasında yaşıyorlar.

aile zoruyla kapananların sayısı epey fazla; yani "Müslümanlığın emri kapanmaktır öyleyse her Müslüman kadın er ya da geç kapanmalıdır" zorunluluğuyla yaşıyorlar.

Bu kızların çoğunluğu zaten ya koca bulana kadar ya okulu bitene kadar açık kalıyor sonrası zaten bataklık.. Açıkçası giyiniş biçimi gibi ön yargılarla değil düşünce biçimiyle ilgili çarpıklıklardan rahatsız oluyoruz.

Yani öyle ya da böyle ülkemizin gerçeği bu eğitimle ve siyasi çağdaşlaşma ile aydınlığa çıkabiliriz onun dışında durum böyledir.
turbanli tarafindan reddedilen yazarin isyani olmali. yoksa niye bu kadar diline dolasin.
yaşamak istemiyorsan s.ktir git bu ülkeden şeklinde cevap vermek gerekir; bu,medeniyet tarlasından uçarak geçmiş yazar söylemine.
Yasamak istemiyorsan siktirip gidebilirsin dostum. Kimse seni baglamadi buraya. Kalmak istiyorsanda bu ulke insanlari sana gore yasayacak degil. Bu bitmediniz amk. su kanserli dusuncelerinizede sizede....
gotunu acmayi medeniyet zanneden yobazlarin zoruna gittigi olay.
yobaz
ad & sıfat
1.
din konusunda başkalarına baskı yapmaya yönelen, dinsel bağnazlığı aşırılığa vardıran (kimse).
2.
mecazi:
bir inanca, bir düşünceye körü körüne, aşırı ölçüde bağlı olan, hoşgörüden yoksun (kimse).

Hani kaplan kesiliyor bazı insanlar ne kadar yobazlar şöyle böyle diye. Bu başlığı açan ve böyle düşünen kimse de aslında başka türlü bir bağnazlığın içinde olduğunu farketmelidir öncelikle. Özgürlük denilen şey tüm insanlık için vardır ve herkes bundan faydalanamazsa bahsedilen özgürlük sadece lafta sadece kandırmacadır. Çevrenizde inancını istediği gibi yaşayan insanlardan rahatsız oluyorsanız bu sizin kendi ezikliğiniz ve kendi özgüvensizliğinizle alakalıdır. Lütfen daha özgüvenli olun insanları birey olarak değerlendirmeye başlayın ve sizin düşmanınız olan sizi tarih boyunca yok etmeye çalışan ülkelerin laflarını ve savlarını savunmayın. Böl parçala yok et çalışmasına izin vermeyin.

Not: Bazı konularda apolitik olmanız gerekir her şeyi her olayı tek kişiye tek haksızlığa dayandırarak kendinizi haklı çıkarmaya uğraşmayın.
(bkz: thanks obama)