bugün

hamile kadın otobüse binince oluşan tedirginlik kadar tedirgin eden durum.
türbanlılar sinsi ve zararlıdır. otobüs gibi kalabalık ve dar bir alanda ne yapacakları hiç belli olmaz. en arkadaki yolcu dahi ürpererek bakar. hatta bazısı bir durak önce iner araçtan. çünkü insanlar tedirgin oluyor.
keşke onlar (türbanlılar) için başka arabalar olsa da şehir dışında gezinseler... keşke ya!.
(bkz: fordcu).
Gecen hafta yaşadığım tedirginlik. Başta her şey yolunda ilerliyordu otobüs her durakta aldığı yolcularla dolmaktaydı. Durakta önümdeki koltuğa yirmili yaşlarda bir metalci kızın oturmasıyla otobüste boşta sadece benim yanım ve önümdeki kızın yanı kalmıştı. Sonraki durakta otobüse iki tane türbanlı genç ablamız bindi. Otobüsü süzdüler biner binmez. Boş koltukların bulunduğu alana yani yanımıza kadar geldiler. Olay burada başladı ben otobüsün hareket etmesiyle beraber her zamanki gibi kafamı cama gömdüm kulağımda müzik çalarımın kulaklığıyla yaklaşık 30 saniye sonra öndeki metalci kızın bana dokunmasıyla çıkardım kulaklığı

Metalci kız:Benim yanıma gelmek istiyor musun?
ben:(şaşkınlıkla) hayırdır.
Metalci kız:Hanımlar beraber oturmak istiyorlarmış senin yanına oturunca abdestleri bozulurmuş

ben(türbanlı kızlara dönerek):Sizin ağzınız yok mu direk bana sormuyorsunuz

türbanlı kız:Kulağında kulaklık vardı abdestimiz bozulmasın diye sana dokunamadık abi.

Sonrasında ben bu saçmalıklarına rağmen öndeki metalci kızın yanına oturdum iki türbanlı genç ablamızda yanyana oturdular. işte o an çok büyük bir tedirginlik hissettim. insanların başında ki türban dolayısıyla değil tabi ki türbanın körelttiği ve acizleştirdiği zihniyetten.
oluşmaması gereken tedirginlikdir. demokrasi,insan hakları sadece senin için yok her kez istediği gibi giyinir istediği gibi düşünebilir.
anormal olan nedir? ne bok yemeye oluşur merak uyanadıran tedirginliktir.
insana saygı duymanın tedirginliğidir.
güncel Önemli Başlıklar