bugün

Böyle cahil bu kadar trol olacak kadar ne yaşadınız? Ne güzel iki laik bir araya gelip kendinizi seküler sanmaya devam etsenize. laikliği kurtarın kendi kendinize, insanlar giydikleriyle niye keyfinizi kaçırdı yine?Hayır, ciddi ciddi kendinizi açık fikirli falan mı sanıyorsunuz ya şu trollüklerinize rağmen? Modern olduğunuzu mu düşünüyorsunuz? "türbanlılar çok yobaz ya "dışında dinlerine Nasıl bir eleştiri getirebildiniz. Anca konuşun. Karşısındaki insanın inançları,giydikleri,dini,dili önemsiz insan olduğunu görmeye çalışacak insanlarla yaşamayı umut ediyorum hala çok mu şey istiyorum.
yine genellemeler genellemeler. insanların kıyafetlerine göre yargılamak ne kadar saçma.
genellemeler saçmadır.

her başı kapalı için geçerli değil bu.
örnek arkadaşlarım var.
türban dini bir simge olduğu için genelleme yapılabilir efendim. hatta türban akp nin simgesi olduğu için daha da genelleme yapılabilir.

gidin bakın islami ülkelere hepsi örtünür ama örtünmenin kendi kimliği vardır. yani örtünmek ortak olsa bile örtünmenin şekli bir kimliğin de kimliğini yansıtır ve bu ülkede akp nin sembolü kadın üzerinden türbandır.

dolayısıyla türbanlıları gayet genelleyebiliriz. sanki türbanlılar gidip marxsist oluyor da genele onlar üzerinden varamayacağız.

ayrıca akp nin siyasi propagandası gene türbandır. toplumu kutuplaştıran şey de türbandır. siz bir yere girdiğinizde türbanlı türbansız ayrımını yapıp o türbanın üzerinden ön yargı çok rahat oluşturabilirsiniz. türbanlı birinin hayat görüşü, parti anlayışı, yaşam tarzı hep aynıdır. tek tip akp nin yarattığı ve üzerinden mağduriyet sağlayıp oy deposu olarak kullandığı kadınlar.

türkiye de gerçek bu. ve genelleme yapılabilir.
türbanlı kadınlar diyerek genelleme yapmak uygun değil.
insanları genelleyen,giyimine göre yargılayan "yobaz" beyanıdır. (bkz: mini etek giyen kız fahişedir) diyen den farksızdır.