bugün

han duvarları kadar geçit vermez bir kalenin burçlarında sarı lapiska saçlı, kara gözlü bizans prensesi elenor'u görmek kadar sarsıcı ve bir o kadar cüretkar bir dekolte. sahi dekolte sadece gögüs çatalı mıdır? hiç sanmıyorum... saçlarını kapatıp kalça kıvrımlarının haritasını avucuma veren türbanlı güzel dilber:
ruhama hicranını bırakma hikayesi der gibi geçip gitmek istiyorum her gördüğümde seni...ama nerdeee! gidemiyorum.
söylesem tesiri yok sussam razı değil gibi cümleler de kurmak ister gibi bir hevesim var... ama bir göz kırpışı ile yetiniyorum sadece. dilim lal oluyor, gönlüm ise tüneyen bir kuş.
dar pantolanla beliren muhteşem kalçanın şeklinden hayalimde eskizler çiziyorum önce. sonra biliyorsun; çırılçıplak soyup karşılaştırıyorum bütün bunları. yüzde 91,3333 tutuyor. o zaman söylüyorum şarkımı yüzüne haykırarak.
böyle türbanlı şuh dilberlerin mesajlarını bekliyorum.
şimdilik; öptkibbye.
başörtüsü yasakçılarına verilen kozdur.
adama derler* siyasi sembol değilse, dediğiniz gibi dini inançların gereği olan tesettür ise, bu nasıl tesettürdür?
kendilerini muhafazakar modern diye tanımlayan ve ''kendilerini kapalı zanneden giyinik çıplaklar''ın giyim tarzı. kullandığı kavramların anlamlarını bilmeyip hem muhafazakar hem modern olunamayacağı ayırtımını yapamayan, madem modernsin o zaman neyi muhafaza ediyorsun? sorusuna verecek cevabı olmayan şuursuz güruhun; dini, giyim üzerinden yozlaştırma durumudur.

dinin temel gereklerinden ve referans kaynaklarından bihaber olan, haberi olsa da uygulamayıp, nefsani arzular peşinde kendini sergileme isteğini örtünerek dışa vuran kişilerin içinde bulunduğu durumu özetleyen kıyafet kombinasyonu.

aslolanın karşı cinste şehvet duygusunu uyandırmamak olduğunu idrak edemeyen, örtünmeyi şekilden ibaret sanan, sıkmabaş tanımını tüm vücudunda uygulayıp başını kapatıp, en önemli yerini (totosunu) sıktırmalı pantolon giyerek teşhir eden anlayış yoksunu zihniyetin giyim tarzı.
Bkz: üstü darı kavuruyor altı harman savuruyor
Bu olayı zamanında bir vatandaş çok iyi yorumlamıştır :

Şimdi mesela türban olayını çok karıştırdılar.Ha aralarında bir fark kaldı o farklan çok güzel oldu.Mesela herkesin hayatına kimse karışamaz.Nasıl karışamaz ? Ben bu şekil giyinirim,bu bayan bu şekil giyinir,şu şekil giyinir. Hiç kimse kimseye karışmaya bir hakkı yok.Ha başörtü kurban olduğum ya resullullahtan gelebilir amma lakin ki öyle değildir.