bugün

yurdum hatunlarının günümüzdeki konjektüre uyarak icat ettikleri müthiş yöntemdir.

olayı bu da böyle bir anımdır formatında da anlatayım gençler...

geçtiğimiz günlerde bir arkadaşımın doğum günü kutlamasına katıldım. ortamda hatunlar da var neyse, mekandan ayrılıp bir şeyler yemek için yola çıktık. hatunlar kendi araçlarına bindiler, biz de diğer araçlara bindik. hatunların aracını alkol almış olan bir hatun, bizlerin bindiği iki aracı da alkol kullanmayan meyve suyu içen çocuklar kullanmaktaydı. derken alkol kontrolü için çevirmeyle karşılaştık o da ne? aracı kullanan ablamız ve ön koltukta oturan diğer ablamız aracın iç ışığını yakmışlar ve başlarında türban! fosforlu sarı yelekli polis amcamız bize "dur" işareti yaparken ablalarımıza "devam et" işareti yapmaktaydı... o an şu an sizin de aklınızdan geçtiği gibi "vay .mına koyim" dedim...

yemek yiyeceğimiz mekanda buluşulduğunda merakıma yenilip sordum ablaya "ablacım sen türban takıyor musun normalde?" ablam normalde türban takmadığını, alkol aldığı akşamlarda araç kullanıyorken trafik ekibi gördüğünde çantasındaki türbanı taktığından ve çevirmeden her seferinde yırttığından bahsetti. kendince lafını da soktu, "sistemin yarattığı masumiyet kriterini karşılıyorum daha ne?"

hatun milletinden bir kez daha korkulması gerektiğini anladım arkadaş. 40 yıl düşünsem buna benzer bir yöntem geliştiremem herhalde.

polis de haklı aslında, düşünsene lüks bir araç, içinde türbanlı ablalar, durdursa ve içinden biri testisli çıksa "aaaa bu ne rezalet" modunda takılsa ve memur abimize haritadan yer beğendirtse?

polis kendine göre haklı, ablalar kendine göre...
dini kendi çıkarları için kullanmaya en güzel örnektir. çevirmeden yırtabilir ama ahiretten nasıl yırtacak merak konusudur. ahirette kafasını komple kesse, genede kurtaramayacaktır.
bu ülkede kadınların koca bulmak, daha namuslu görünmek, mahalle baskısına maruz kalmamak veya erkeklerle daha rahat kırıştırabilmek için türban taktığı düşünülürse çok normal bir olaydır.

daha geçen gün tv ye çıkan bir travesti türban taktığını, türban takmaya başladığından beri mahallede kendine baskının azaldığını anlattı. böyle bir ülkede tabi ki trafik polisinden kaçmak için türban takıcan!

bunu geç otobüste oturarak gitmek için türban takan insanlar tanıyorum. yobaz muhitin erkekleri otobüste başı açıklara değil türbanlı kızlara yer veriyor diye!

yani biz böyle bir ülkeyiz kardeşim kabul edin, herkes gösteriş. türban takan da takmayanda aynı şeyin peşinde, bu ülkede herkesin düşündüğü tek bir şey var,

elalem ne der?
dün akşam denediğim ve başarılı olduğum yöntem. giydiğim eşofmanın kapşonunu kafama takıp iplerini sıkıştırdım.
radyoda da ilahi ayarladım. polis gözünü kaçırarak geç bacım işareti yaptı.

edit: aramızda trafik polisi varsa kendisini çok sevdiğimi, böyle bir şeyi yapmanın günah olduğunu bildiğimi, bana iftira atıldığını, devletin polisine yalan söyleyenin cehennemde yatacak yeri olmadığını bildiğimi iletmek isterim.