bugün

Galaksinin yükselişi partisi başkanı ian fraiser'ın vulcan'da gerçekleştirdiği halka sesleniştir. başkan galaksiye sesleniyor:

Tarihin en kadim dönemlerinden bugüne kadar Güneş Sistemi'nin bir parçası, yüreğimiz, canımız adeta bir yavru vatanımız olan Pluton [Cüce Gezegen] bir ağustos sabahında -evet- kanlı bir ağustos sabahında yüreklerimizi dağlayarak canımızdan bir parça kopararak sistemimizin yönetiminden ayırıldı. tarih 24 Ağustos 2006 idi. o kanlı günün şafağında nice Pluton'lu yoldaşlarımız sürgüne yollandı. üzerinden neredeyse 2 yıl geçti.

sanmayın ki; unuttuldular, sanmayın ki; unuttuk ve sanmayın ki; unutacağız...

bugün güneş sisteminin birçok köşesinde anaların gözleri yaşlı, tüm sistem adeta yangın yeri. dışmerkezli dediler; gezegen olamaz dediler, bakın burada dış mihrakların müdahelesi söz konusu, cebren ve hileylen sistem toprağı olan pluton'u sistemin dışına ittiler. unutmadan söylemekte fayda var pluton'un sürgününde rol oynayan iş birlikçiler -evet- kanı bozuk aşağılık işbirlikçiler, sözüm ona "neptünlüler" özellikle de "Neptün Liberal Demokrat Partisi" üyeleri memfaatleri için Pluton'un yörüngesine müdahele ettiler.

allah'tan başka hiçbir şeyden korkmayan ian fraiser olarak iddia ediyorum; başta işbirlikçiler olmak üzere, içte ve dışta hasmımıza karşı mücadele edeceğime, gerekirse silahla topla tüfekle canımızla kanımızla bu sevdaya başkoyacağıma ve Arizona Lowell Gözlemevi'nden yüce insan astronom Clyde Tombaugh tarafından 18 Şubat 1930 tarihinde keşfedilen Pluton'u tekrar güneş sistemine bağlayana kadar yılmayacağıma and içiyorum.

tüm dualarımız Özgür bir Pluton için...
en çok pluton kurtuluş örgütü lideri abbas plutonluoğlu tarafından coşkuyla karşılanan basın açıklaması.
9. gezegen, en küççük gezegen, soğuk falan ama yine de minik kardeşimiz plüton: yerin her zaman kalbimizde baki kalacak. nasa lı godoşlar ne derse desin, sen bizim ailemizdensin! plütonlu tüm kardeşlerimize buradan güneş sistemine yeniden katılacaklrı gün için dualarımızı gönderiyoruz.