bugün

balyoz da sadece tutukluluk hali kaldırıldı, tutuksz yargılanmkaya devam edilecek
malesef genel kurmaz gibi yuksek bir makama gelmek isteyen komuta kademesi arkadaslarını kurtarmak icin devlet krizini bile göze almıslardır.
bu hukuku zorlayan kurmay heyeti mi hukuk un tesisi icin savasacak?
(bkz: yeter söz milletin)
bir şeyi yapmam yapmam deyip yapmak veya hiç beğenmedim dediğin bir olayın, durumun tam ortasında bulmaktır kendini.
nedense bana hep itici gelmiştir bu deyim neredeyse hiç kullanmayağım kadar uzağımdadır. hatta yanımda kullanan birisi olunca da kendimi cama duvara vurasım gelir. sanırım deyimin mecazi anlamdan çıkıp gerçek olan durumunu gözümün önüne getirmemden.
orlando menajeri otis smith' in 2 yıl önce hidayet türkoğlu' na istediği kontratı vermeyip,
hidayet' in portland' la son anda anlaşmayarak toronto' ya gitmesinden sonra,
basın önünde bir portland' lı yöneticiye "iyiki almadınız. zaten ondan hiç bişey olmazdı"
demesinden sonra, hidayet' in yerine trade ettiği süper yıldız vince cater' ı geçen hafta yollayıp
sike sike hidayet' i geri almasıyla yaptığı hareket.

adama böyle yalatırlar işte otis abi.
bu türkler adamın amına işte böyle koyarlar!
hani bişey olmazdı ya la bundan yarram!
niye aldın ya la!
kim kazandırdı la sana dünkü celtics maçını.
krem sür otis. iyi gelir. vayhş acımış kıyamam!
(bkz: sinirliyim)
chp nin muhtemelen yakın zamanda edeceği yeminle düşeceği durumdur.
edit: yemin edilmiştir.
(bkz: kemal kılıçdaroğlu) ama peşinen söyleyeyim yansız olarak. kardeşim madem yemin edeceksin niye milletin ağzına laf veriyorsun? madem etmeyeceksin niye söylentilere göz yumup tükürük mükürük konuşturuyorsun.
genelde "yapmam" denileni yapmaktır.
ukala dümbeleklerin başına geldiği zaman izlemesi zevk verir.
CHP NiN YEMiN ETMESi SONUCU BiR DEĞiŞiKLiK OLMAMASINA RAĞMEN MECLiSi ZOR DURUMDA BIRAKMASI DURUMUNDA BAŞBAKANIN ÖNCEDEN SÖYLEDiĞi ŞiMDi GERÇEKLEŞEN DURUM.
ayrıca (bkz: bal dök yala)
(bkz: Chp yemin ediyor)
hükümete çalıştığını düşündüğüm bir parti başkanının sık sık yaptığı icraatlardan birisidir.

(bkz: kemal kılıçdaroğlu)
(bkz: gürsel tekin)
yemin krizinin sona ermesine vesile olan durumdur efendim.
mide bulandırıcı olsa gerek.
Türkiyenin bu kelimeyi zikreden birini seçerek her zaman yaptığı faaliyettir.
recep tayyip erdoğan'ın yemin krizinde chp'lilere söylediği deyimdir. tayyip erdoğan'ın söylediği olmuştur. Tayyip erdoğan da bu sözünden hiç bahsetmeyerek adeta chp'lileri susarak dövmektedir.

(bkz: susarak dovmek sanati)
chp'nin sürekli ve en iyi yaptığı iş.
chp genel başkanının "yemin etmeyeceğiz" diye ortalığı ayağa kaldırıp, ondör (rakamla:14) gün sonra yemin etmelerinde ortaya çıkan durumdur.

(bkz: rezillik)
dondurmadır.
Bir arkadaşına kızıpta " daha'da sizinle bir yere gelirsem zikzinler " deyipte ertesi gün aynı arkadaş aaradığında ;
* Abi naber ? akşama gelsene felanca yere gidicez..
- sidirlan daha işim olmaz sizle!
* ya oğlum elifle mervede gelicek !!!
- geçerken alın beni...
demektir....
kelimelerinize ihtiyacım yok dedim, tükürdüğümü yaladım.
attığım sigarayı yerden alır; söndürdüğümü tekrar yakar oldum. tükürdüğümü yalar, dilimdekileri yutar oldum.
"dudaklarım kilitli, hoşçakal 'dün'."

ben yürürken adım sayar oldum. 300, 350, 400 adım sayar oldum. yatarken de adım sayar oldum.
koyun saymam, koyuna inanmam.
örnek vermek gerekirse şudur.

-asla gitmem oraya ölürümde gitmem ulan!

2 gün sonra oraya gidilir.
"dün dündür, bugün bugündür" ile aynı manaya gelir.
Melo'nun durumunu özetleyen deyimdir.
annesinin doğurmamış tükürmüş olduğu aklı kıt kızını götürmektir.
Tam olarak şöyle bir şeydir.

https://pbs.twimg.com/media/BsmAp8gIYAABIAS.jpg
Whatsapp'tan engellediğiniz birinin hasretine dayanamayıp engeli kaldırmak.