bugün

koca koca kanalların haber bulamadıklarında dönüp dolaşıp izleyicilere kakaladıkları arşivdeki eski haberlerdir.
"-ünlülerin 20 yıl önceki halleri
-ünlülerin asıl isimleri
-ünlülerin nasıl ünlü oldukları
-ünlülerinin ebelerinin örekeleri" gibi.
(bkz: hayvanat bahçesindeki sevimli fok)
(bkz: hayvanat bahçesinin yeni maskotu yavru panda)
hava durumları. 'yoğun kar yağışı geliyor', 'sibirya soğukları geliyor' 'son 200 yılın en sıcak yazı' geliyor. ebenizim amı geliyor...

ikinciside, kurban bayramı öncesi 'horozdan kurban olur mu?' olmaz amınakoyum olmaz...
kansere deva meyve sebzeler hangileridir?
sağlıklı olmak için her gün bir avuç ne yemek lazım?
mucize diyetler.
Gökyüzünde görünen esrarengiz cisim.
kar yağınca memleketten buzda kayan araba görüntüleri.
her kurban bayramı öncesi et nasıl tüketilmeli haberleri.
her ramazan bayramı öncesi fazla tatlı tüketmeyin haberleri.
her üniversite sınavı öncesi uzman eğiticilerin katıldığı sınavda nasıl davranmalı haberleri.
sağlık, estetik ve zayıflama haberleridir. eğer o gün boş geçtiyse yani tabir-i caizse kesat bir günse muhakkak bunlara başvururlar. bir de zırt pırt haberin reklamını yapıp, "hanımlar dikkat, artık bilmem ne tekniğiyle şunlarınızdan bunlarınızdan kurtulabilirsiniz, nasıl mı? az sonraaa" diye çıkartıp dururlar.
'istanbul da bahar havası.'
'antalya da plajlar koptu gidiyor.'
'karakış yüzünü gösterdi.' gibi hava durumuyla ilgili bilimum haberler.
kendi kanallarında ki diziler de bu haberlerin başında gelir.
Mobese kameralarına takılan trafik kazalarıdır.
haber sitelerinde de örnekleri görülebilecek haberlerdir.

en güzel 100 kadın seçilir, başka zamanlarda hiç umurlarında olmayan değişik bir hastalıktan muzdarip birisi için yardım çığlıkları atılır, orda burda herhangi bir dükkan soyulmuştur alelade bir şekilde onu gösterir, yemek yeme alışkanlığımızı değiştirecek yepyeni bir şey bulunmuştur o gösterilir, bir yerde sarhoş-polis kavgası olmuştur ona yer verilir, zaman zaman ortaya çıkan tanıklarla hiç alakası olmayan zamanlarda 12 eylül veya 28 şubat dönemi canlandırılırmaya çalışılır falan falan.

hiçbir ana haber bülteninin de beni 5 dakikadan daha uzun süre televizyona baktırabildiğini görmedim. ulan nasıl bir ülkeyiz ki bu kadar gerizekalı ve malca bir tv sistemimiz var.