bugün

etik olarak doğru olsa da stratejik açıdan çok yanlış bir hamle. milletvekilliğine aday gösterilmemesi zaten partiyi resmen satmasına yeterli olacaktı.

tahminimce tuğrul türkeş bir daha meclise zor girer.
canı istemediği herkesi ihraç eden bahçeli'nin son hamlesidir. evet.
KiMSE BENi atamaz dedi ama şutladılar.
Devlet bahçeli nin aptallığına kanıt olmuştur. Tuğrul türkeş kendisinin partide tek rakibi. Onu yollaması ciddi bir oy kaybı demek.
tuğrul türkeş, döneklerin ve şerefini satanların partisi olan akp'ye cuk yapmıştır. mhp'de ne işi var tekrar amk.
Günün gündemine cuk diye oturan hede.
Aslında iyi olmuştur. Gittikçe akp yanlısı bir hal alan Tuğrul Türkeş bir şekilde gönderilecekti.
Güzel bir bahane ile kapının önüne konulmuştur.
yapılması gerekendir. içinde kaypak adam barındırmak politika değildir. ayrıca unutulmamalı milliyetçi hareket partisi, parti çatısından oluşan bir ideolojiye sahip değildir, bir ülküyü politik yollarla da uygulamak için kurulmuş bir partidir.
Bilal Erdoğan milletvekilli olsa , sonra akp ihraç etse... Ov kıyamet kopar bu hareket akp için oy kaybı olur... farzedinki Atatürk ün oğlu var , sen onu chp den ihraç ediyorsun... Her ne kadar beğenilmesede ihraç ettiginiz adam , onu ayrı kılan bir şey var. bu hareket mhp yi zedeler.
kalan ömrünce bakan maaşı alarak keyfine bakacaktır.

siyasi kişiliği bitmiştir.
duyulduğundan şaşırtmayan hadise.
mhp kanadının son zamanlarda yaptığı birkaç doğru işten biridir.

türkiye siyasetinin ve siyasilerinin genel huyudur bu, bir alternatif yahut sahip olduğundan daha haşmetli bir koltuk teklif edilmedikçe sözde "partinin kötü gidişatı"na ses çıkarmazlar.

burada da aynısı olmuştur ve ne hikmetse yıllardır ak partiye sayıp söven türkeş ilk çağrıda koşa koşa balıklama atlamıştır koltuğa.

bir sonraki evre de dünkü konuşmalarına bakılırsa yıllardır sayıp sövdüğü malum parti çatısı altında bakanlık ve vekillik kovalamak olacaktır.

bir lider kötü olabilir.

bir parti iyiye gitmiyor da olabilir.

hatta ve hatta bir parti "size göre" ülkeye zarar veriyor da olabilir.

lakin bu iş parti içinde çözülmeli, çözülemiyorsa da "size göre" ülkeye zarar getirecek adımlar atıldığında dile getirilmelidir.

peki sayın türkeş neden "kabineye girmeyeceğiz" çıkışından sonra değil de bakanlık teklifi geldiğinde muhalif kesildi partiye?

neden koalisyona hayır dendiğinde sesini çıkarmadı da bakanlık teklifi geldiğinde "ülke başsız mı kalsın" tepkisini koydu ortaya?

şahsen bahçeli'yi herkes gibi ben de başarısız buluyorum.

fakat mhp'ye oy veren milliyetçi bir seçmen olsaydım şu durumda kesinlikle arkasında durur, hiç olmadığım kadar destek olurdum.

gerçek dava adamları böyle günlerde belli olur.
bahçeli kendine muhalif kim varsa harcar zaten şaşırtmayandır .
Mhp bağırsaklarını temizliyor.
görsel

go Home yavru kurt.
Bahçeli airlines iyi uçuşlar diler *
an itibarı ile mhp den bazı oylarında ihraç edilme durumudur. ne yaptığı belli değil bu devlet bahçelinin .