bugün

8 tanesi silivri'de tutuklu, 325 civarında da akp çatısı altında tutsak olanlardır. silivri'dekiler öyle ya da böyle fikir beyan edebilirken diğerleri izinsiz nefes alamazlar.
325 tanesi hep bir ağızdan "onu benim beyime sormak lazım" parçasını seslendirmektedirler.
tutuklu olmak ya da olmamak sorun değildir. her halükarda fikir özgürlükleri yok edilmektedir. bu sebepledir ki hiç biri ayırt edilemez.
ben bilmem abilerim daha iyi bilir diyen hakan şükür diye bir milletvekili var amk! sen bilmicen o zaman bu millet niye sana oy verdi, sen ne diye milletvekili oldun. bir adam meclise milletvekili olarak girer de, benim burada ne işim var amk der mi?

ama adamların derdi milletvekilliği olmadığından dolayı pek dert de etmiyorlar. bankamatiğe her ay mayış yatıyor mu, bir de ayrıcalıklar var mı ona bakmak lazım. millet hakkında alınan verilen kararlar o kadar da mühim değil!

bu parti içerisinde ak partiyi yerden yere vuran bir numan kurtulmuş var artık ya! ne demek istediğimi anlatabiliyor muyum? herkesin, herşeyin bir fiyatı var bu partide. kişiye göre makarna-kömür, kişiye göre buzdolabı-çamaşır makinası, kişiye göre koltuk-makam. ama illa ki var!

ama ben hala barzani' ye gururumuzsun diyen ağızların neye satın alındığını merak ediyorum!