bugün

ananı sikeyim fulham...

insan olanı derin kederlere gark edecek, hayatın sillesini en acımasız şekilde, var gücüyle yüzüne indirecek, canını acıtacak, içini burkacak, ruhunu daraltacak ve hatta götünü sikecek bir durumdur, tutmamış iddaa kuponunu tuttu zannetmek.

14 aralık 2011 çarşamba, cebimdeki son 3 lira...

5 aydır süren işsizlik sebebiyle dibe vurmuşum, değil 3 lira, 1 liraya takla atacak vaziyetteyim. yeni işe başlayıncaya dek sineğin yağını çıkarmak icap ediyor. lan dedim ne yapayım ne yapayım? iddaa oynayayım dedim. yemek yok, sigara bitmiş. e bu üç lirayla bi sikim alamazsın, yapacak bir şey yok. şöyle bi baktım, çok kıyak maçlar var. bismil...

yaz;

wisla krakow - twente üst
sturm graz - aek üst
steaua bükreş - aek larnaca 1
maccabi haifa - schalke h 2
fulham - odense 1
zurich - f.c. vaslui 1
paris st germain - athletic bilbao üst
anderlecht - lokomotiv moskova 1
lazio - sporting lisbon 1
dynamo kiev - maccabi tel aviv üst
beşiktaş - stoke 1

nerdeyse tüm maçları oynadım amk. iddaa'cılar bilir; 2-3 liralık iddaa oynarken, muhtemel kazancı arttırmak için tüm kuponu doldurma ihtiyacı hissedersin. bir de öyle bir psikolojiye girersin ki, tüm maçları bileceğim sanırsın, sanki 6. hissin tavan yapmıştır... neyse işte, aynen böyle yaptım bu kuponu. ve yemin ediyorum, bir tek fulham maçında şüpheye düştüm. lan dedim bu maça üst mü desem 1 mi? oranlara baktım ve 1 oynadım...

neyse, 20:00 maçlarının tamamı tuttu, diğerlerini de internetten takip ediyorum. her şey yolunda, her şey istediğim gibi. dakikalar 80-85, planlar yapıyorum, hayaller kuruyorum. hatuna artislik yapıyorum; canım ne istiyosun dışardan? ne alayım sana? bi şeyler içelim mi? sen bi film ayarla, ben cips mips de alırım gelirken, sabahlarız ehehe... derken bi baktım üstümü giyinmişim, kupon elimde, kapının önünde bekliyorum. tüm maçlar bitti mi hacı. bir tek maç kaldı mı... 90 + oynanıyor, çat internet gitti. sayfayı yeniliyorum yeniliyorum, yok. gelmiyor... lan dedim ne uğraşıyorum amüniym. ne de olsa tuttu bu kupon, son saniyede yatacak değil ya....

vardım bizim iddaa bayiine, aynı zamanda tekel kendisi. cipsiydi, kolasıydı, çikolatasıydı, votkasıydı ne buldum dolduruyorum amk. tekelci metin abi ve doğasıyla ters orantılı bir şekilde iddaa ile yakînen alakalı çirkin karısı, gülen gözlerle bana bakıyorlar.

paramın bir bölü yedisiyle de fındık alacağım ehehehe falan diye espriler neyin yapıyorum. neyse aga, uzattım kuponu, abla şefkatle aldı eline, ve ezberden mırıldanarak saymaya başladı. beşiktaş tamam, lazio tamam, zürich tammamm, anderlecht tammam, fulham tam.. aaaa...

-noldu abla?
+e gol yedi bunlar, son dakikada yediler
-nası ya?
+valla ablam.. 2-1 öndeydi fulham, son saniyede 2-2 oldu
-ablacım şaka yapma ya
+ah be ablam, bugün herkes bu maçtan yattı, keşke oynamas...

şşşşşşşş, hhhhhhhhhuuuhhhhhh, frrrrrrrrr..

olum bi kötü oldum, bi tuhaf oldum... dünya resmen karardı lan, tüm sesler kesildi. öyle bi dondum ki... küçücük tekel bayiinin içinde, kocaman bir göt olarak duruyordum. metin abi ağlamaklı oldu, karısı asker anası gibi bakıyor... ellerimde poşetler, tekelde sırılsıklam, domalırsam bir gün...

uzatmayalım, 2-3 kere makineye okutturdum kuponu, 7-8 kere tek tek tekrar kontrol ettim, ı ıh... usulca bırakıp elimdeki poşetleri, inanılmaz derecede göt olmuş bir vaziyette; isyankar ve aksak adımlarımla, ve de ezilmiş, büzülmüş, zedelenmiş ruhumla siktir olup gittim evime...

bu da böyle bir anımdır. çok taze bir yaramdır...

edit: 17 aralık 2011 cumartesi, cebimdeki son 2 lira, haydi bismil...

karabük-mersin i. yurdu kg var
eskişehir-kayseri kg var
b. leverkusen-nürnberg iy 1 ms 1
fulham-bolton 1
newcastle-uswansea 1
hamburg-ausburg 1
freiburg-b.dortmund 2
blackburn-west brom 1
offenbach-heidenheim 1
hoffenheim-h. berlin üst
empoli-grosso 1
west ham-barnsley 1

tahmini kazanç 755.52 tl
tahmini sonuç; babanneyin amına koyayım fulham...
çok koyar.
iddaayı bırakma sebebidir. acıklı hikayeleri vardır.

şu basket olayının iddaya girdiği yıllar liselilerde hatırlar o günleri çok eski değil yani. neyse dedim yazıyorum nba maçlarını yaptım bir kupon attım 10 lira. bir gün sonra gece açtım ntvsporu kaanla murat kosava anlatıyorlar. uykuya kalmışım.

sabah kalktım. bakıyorum newyork tamam chigo tamam şu tamam bu tamam. kupon tutmuş. hemen markete koştum bir idda gastesi daha aldım. alışveriş yapıyorum nasıl olsa 83 lira geldi, çocuklar evde hazır çorba makarnadan usandı diyerek.

neyse şen şakrak bir kahvaltıdan sonra bayiye gittim o dünyanın en güzel kadın sesi olan tebrikler ikramiye kazandınızı duymak için.

bayiye girip sanki orayı satın alacak adamlar gibi sağ solu küçümseyeceği bakışlarla kestikten sonra kuponu uzattım. adam sürttü makineye ve olaylar gelişti.

-bunda bir şey yok
+nasıl yok abi baksana
-tekrar sürterek yok işte olm
+nasıl olmaz yia senin makine bozuk aç kapa
-hıı
+abi bir daha baksana tvden bakıp geldim.
-ver bakalım şunu..
bende gergin bir bekleyiş, biraz önce ikramiye sesiyle benden tüyo isteyecek olan kupon çetesi çaktırmadan bizi dinliyor.
-bunlar basket maçı
+evet ağbi bas
-olm bunlarda handikap var bunlar tutmamış
+ne... ne... hayırrrr.

o gündür iddadan uzağım.