bugün

belki türbanlıları insan gibi görmeyen, onları toplumdan soyut yasayan bayanlar gibi gören insanlardır. türbanlı olduğu halde şunu yapıyo, bunu yapıyo diye etrafta tip tip konuşurlar. onun da normal bir insan olduğunu, herşeyi yapabileceğini ve bunda özgür olduğunu, onun da bazı şeylere ihtiyacı olduğunu bilmeyen insandır. belki fahişe ve travestileri bu kadar eleştirme gereği duymayan insandır. bu tür insanların düşünme kapasitesi oldukça dar olabilir.
kimsenin türban takması gerekmediğini ve kimsenin türban takmaya zorlanamayacağını düşünen insanlardır belki de.
sözlükte çok rastlanan insanlardır çünkü nereye bakılsa içinde turbanlı kelimesi geçen bir başlık görülebilir.
yanlış yapan kalp kıran insanlardır...

acaba bu tür insanlar hiç düşünürler mi ki türbanlı insanlar bu yazıları okuyunca ne düşünürler?

türban takan ve bununla birlikte rap dinleyen, rock dinleyen yahut metal müzik dinleyen insanlar olamaz mı? türban takan insan converse giyemez mi?onlar gidip starbucks ta oturamaz mı? onlar sevgilileriyle dolaşamaz mı?

yapmayın arkadaşlar, bu başlıkları makara için ya da sazan avlamak için dahi açmış olsanız bile; onların canını acıtıyorsunuz. ''onlar'' da değil biz. bir çok dostum türbanlı ve hakikaten cok kırılıyorlar bu tür başlıklarave entrylere...

ha ayrıca sunu da söyleyeyim; bu başlıkları açan sizlerden cok daha akıllı. bu sizin için acı olabilir ama gerçek. ne alaka diyeceksiniz? bilmem, serbest çağrıştı...
kuranda kesin bir ifadeyle takılması emredilmemiş -yoruma açık- olduğu halde erkeklerin kadınları -eş, dost, akraba- bir şekilde toplumdan soyutlamak için o kadınları türban takmaları için zorlaması ve türban takmaya zorlanan kadınların bu işe hiç karşı çıkmaması nedeniyle duyulan antipatidir. ben bilmem beyim bilir zihniyetine duyulan tiksintidir. ''herkesin inancı kendine ama benim karım, kızım, bacım başını örtecek!'' saçmalığına duyulan iğrentidir*. sekiz, dokuz yaşındaki sübyanların bile kaçak kuran kurslarında başlarının bağlanmasına duyulan düşmanlıktır.

evet itiraf ediyorrum ki nerede türbanlı bir kadın görsem suratımı ekşitiyorum. sinirleniyorum. çünkü benim düşünceme göre hiçbir kadın türban takmak zorunda değil. hele o kadın bir de kocası, babası, eniştesi tarafından türban takmaya zorlanıyorsa ve bunu kuzu kuzu kabul ediyorsa daha çok sinirleniyorum. üstüne bir de türban takmış bir hanımefendinin elini sıkmak için davrandığım zaman o hanımefendi elini çekiyorsa delleniyorum, fıttırıyorum.
türban takmayanları orospulukla itham edip laleli'de gördüğü taş gibi rus hatunlarını ballandıra ballandıra anlatanlardan çok daha şerefli bir amaca hizmet eden insanlardır.
bazı kesimlerce öyle gösterilip, birkaç kişinin de onların gazıyla olur olmaz ettikleri laflardan oluşur. bu bazı kesimler kısmı da sadece karşı taraftan değil, bilerek küçük oyunlar kuranların, gösterdikleri durumdur.
amaç siyasiyse takılınmalıdır.
yobaz zihniyetin, türbanı bir araç olarak kullanması sonucu oluşan nefretle ortaya çıkan insanlardır.**
türban takmadıkları için saçları açıkta olunca kendilerini çıplak hisseden, ne taksam ne taksam diye düşündükten sonra türbanlıları takmaya karar veren insanlardır.
o türbanlıların makyaj yaparak, süslenerek sokaklarda kırıtarak yürüdüğünü gören, o kara çarşaflıların otobüse binerken esen tatlı bir meltemle memelerini gören insanlardır. Ayrıca inançlarından öte sadece Atatürk'ün laik Türkiyesini gölgelemek için o cumhuriyet döneminin modern türkiyesinin içine edenlere takmış insanlardır. Ve 22 temmuz seçimleri sonrası dış basında yer alan "erdoğan laik azınlığın haklarının korunmasına da önem vermeli" şeklinde bir yoruma sebep olan, laik kesimi bir azınlık olarak görülen Türkiye'nin düştüğü duruma içi acıyan her gerçek türk vatandaşının taktığı insanlardır.
(bkz: nereye ceksen o tarafa giden turkcemiz)
hiç merak etmeyin o insanların yüzde 95 i sizden daha laik. laikliğin anlamını bilmeden laiklik hakkında o kadar çok yorum yapılıyor ki! önce bir öğrenin derim size ben.

o insanlar kendi dini inançlarını siyasete malzeme etmiyorlar, sadece ve sadece hakları olan okuma özgürlüğünü istiyorlar... işte bu sebepten dolayı sizden daha laikler. siz ki bu ülkenin özgür bir ülke olduğunu meydanlarda haykıranlar!!! sizin özgürlüğünüz sadece kendi çıkarlarınız çerçevesindedir. sadece kendi menfaatlerinizi düşünüp şakşakçılık yaparsınız mitinglerde sokaklarda. koyundan bir farkınız da yok sanırım bu açıdan.

esas siz başkalarının dini inançlarını alçak siyasetinize malzeme olarak kullanıp laikliğe en büyük darbeyi vuruyorsunuz! bunun farkında olanlar tv lerde mitinglerinizi izlerken sizinle dalga geçiyorlar.

türkiye laiktir laik kalacak sloganının arkasından, türbana hayır diyerek din ile siyaseti karıştırıp laik olamadığınızı ve de aslada olamayacağınızı resmediyorsunuz aslında... madem atatürkün türkiyesi laik bir ülke olmalı o zaman sizlerden daha laik olan insanlarla uğraşmayı artık bırakın!!!