bugün

kesinlikle doğrudur. türk silahlı kuvvetleri personeli eğlenceye fazlaca düşkündür, hatta eğlence her şeyin önündedir. bizler devlete vergi veririz devlet aldığı vergilerin büyük bir kısmını tsk ya ayırır tsk da dağlıca ve bunun gibi bir çok dağ karakolunda fiziksel olarak güvenliği arttıracağına antalya nın denize sıfır ve içerisinde plajı, odaları, barı, pavyonu, diskosu olan o koskoca karpuz kaldıran askeri tatil tesisi gibi bir sürü tatil tesisine kalın kalın duvarlar dikip gani gani askerler yığar. zaten elektrik bedava, su bedava harca eğlen ohhh diskolar, barlar, pavyonlar ohhh ne ala memleket. peki sevgili ülkemin en boktan işlerinde çalışan emekçi insanlar ne yapsın, giydiğimiz kıyafetten yediğimiz yemeğin yapımında emek veren üç kuruşa saatlerce çalışan insanlar ne yapsın, bu ülke bir makine ise bu makinanın çarkları olan insanlar ne yapsın, öğretmeni ne yapsın, polisi ne yapsın. hepinizden özür diliyorum afedersiniz ama köpek gibi çalışsın çatır çatır vergisini versin, köpek gibi çalışsın vergisini versin, köpek gibi çalışsın vergisini versin bu ne lan ben böyle hayatı sikeyim, ben çalışayım vergimi vereyim sen al o parayı sonra evet sonra nemi olsun antalya karpuz kaldıranda saz çalsın dansöz oynasın, dağlıcada silah patlasın asker ölsün.
bu konuda az da olsa olumlu gelişmeler görülmeye başlanmış, örneğin askeri tesis ve orduevlerinde general ve devlet büyüklerinin askerlik yapacak torpilli bebelerinin doğuya gitmemeleri için ''tayin edildikleri'' resepsiyonist ya da garson gibi kadrolara artık özel sektörden personel alınmaya başlanmıştır. inşallah devamı da gelir.
(bkz: süheyl batum/#10762587).
hangi devlet kurumunda eğlence yoktur. işini yapan kaç kişi var bu ülkede sorusunu sorduğum durumdur. asker üzerinden siyaset yapmak.
(bkz: askeri şamar oğlanına çevirmek)
burdan, akepe nin vatandaşı askere düşman etme yolunda izlediği politikanın başarıya ulaştığını gözlemleyebiliyoruz. sürü psikolojisi bu içinde bulunduğunuz durum, lideriniz ne yöne giderse onun peşinden gitmeye mahkumsunuz sizler.
sosyal tesislerin sadece tsk'da olduğunu sanan embesillerin ortaya attığı şeydir. devletin bütün kurumlarının güzel yurdumun en güzel köşelerinde sosyal tesisi vardır. burada çalışan öğretmeni, polisi, memuru en güzel şekilde bu tesislerden yararlanır, yer, içer, sıçar. bizim vergilerimiz de onlara gider ama bu amcık ağızlılar gibi lafını etmeyiz.
şahsen orduda herhangi birinin eğlencesine gitmiş tek kuruşum varsa sonuna kadar haram olsun.

sonra bu adamlar tv ye çıkıp "halk aç!" diye edebiyat yaparlar.

siktirsin gitsinler diyorum. başkada bir şey demiyorum.
doğrudur, doğru. eğlenceye düşkündürler. gabarda cudide hainlerle çarpışırken, eksi 20 derecede dizlerine kadar karın içindeyken ve ya kırk derece sıcağın alnındayken muazzam eğlenirler. sen ise burada taksimlerde, disko barlarda ne çile ne çile... yazık lan, üzüldüm.
(bkz: moral)
erlere bile gazino tahsis edilmiştir.
asıl eğlence doğudadır. geceler boyunca dağda dondurucu soğukta beklerler pusu atarlar, eğlenirler. kimisi gazi kimisi şehit olur, bu da eğlencedir! küçücük çocukları pkknın azdığı günlerde zırhlı araç içinde okula gider, bu da eğlencedir.

bir başkası da oturmuş sıcacık odasında tuşlarını tıkırdatır. bu eğlenceyi kıskanmaktadır.
benden hariç yapılan 11 yoruma rağmen fikrimin halen sabit kaldığını gözlemlediğim doğru olan önermedir nedenmi; öncelikle öğretmenlerimizin polislerimizin bu denli eğlendikleri karpuz kaldıran askeri tesisleri gibi denize sıfır kocaman bir tesis gösterin bana var ama böylesi yok kıytırık yerler sonra gabarda, cudide çatışanlar kimler diyelimki 35 kişilik bir timimiz var bunun 34 ü er 1 subay oda mecburi şark görevi ve bu rütbenin üstünü dağda gören halen yoktur, bu demek oluyor ki 1 subay hayatı 34 tane er hayatına eşdeğer albay, yarbay bunların hayatı ömre bedel her neyse ak partinin gazına felan geldiğimde yok senin kafan bunları idrak edecek kadar basmıyorsa, laf etmekle gerçekleri söylemek arasındaki ince çizgiyi göremeyecek kadar yarrraaaaaaaak kafalıysan benim daha sizlere diyeceğim bişley yoktur.