bugün

bana garip gelen durumdur. düşünsene sen o kadar dine karşı ol. askerini boktan sebeplerle sırf kendi hataların yüzünden bir de profesyonel olmadan ölüme yolla sonra onlar şehit oldu diye dini kullan. ne güzel memleket. yiyen var mı? var. ben yemiyorum ama siz de kandırılmayın artık.
pkk ölülerine ''leş'' demek gibidir. her şey normal, dağılabiliriz.
Dine karşı olanların ve ayriyetten aileden başı kapalı olan kişilerin önünü kapa. Ardından dini kullanarak şehit de. Tabi ki şehittirler ama TSK'nın da biraz dine saygılı olması gerekmektedir.
ölen asker tsk nın askeri değil bu milletin evladı olduğu ve şerefiyle canını teslim ettiği için az bile olandır. şehitlikten daha öte bir mertebe var ise o söylenmeli adları namları desturlar anılmalıdır!
amaç asker ailesinin gözünü boyamaktır. yoksa onlar da bilir neyin ne olduğunu.
islama göre allah ve islam için ölmeyenler şehit değil. tsk zaten şehit dese ne olacak demese ne olacak. ayrıca mantık hatası. dostum tsk seküler olmak zorunda. herhangi bir dine yandaş olmamalıdır. düşmanda değil. siz düşman gibi algılıyorsunuz. ancak bu ülke aleyhine zararlı olan her insan tsk nın bir numaralı düşmanıdır. bu ne olursa kim olursa olsun. o yüzden fazla yorma ama minnacık beynini.
laiklik savunucusu generallerin ağızlarından düşürmediği şehitlik mertebesi ile çelişen durum.

ya olduğun gibi görün yada göründüğün gibi ol.
devlet denen sömürü kurumunun toplumsal tepkiyi söndürmek için dinsel imgeleri afyon niteliğinde kullanmasından başka bir şey değildir.

siz yatın kalkın lenin yoldaş'ın din kitlelerin afyonudur sözü yüzünden küfredin o'na.

senelerdir devlet yüzünden cinayetler işleniyor ve ölülere şehit denip siz uyutuluyorsunuz.

uyan artık uykulardan uyan...
uyan esirler dünyası...
(bkz: trollerdeki allah kompleksi)
ölen her askere şehit demez, belli bir görev uğruna veya operasyonda canını feda edenlere denir. eğitim zaiyatı gibi kavramlar da vardır. tsk dinli veya dinsiz değildir, kimsenin zoruna gitmesin hala 'güçlü ordu güçlü türkiyedir'.
yanlış tespittir. tsk'nın değil millet'indir o askerler.

ayrıca türk dil kurumuna göre şehit, kutsal bir ülkü veya inanç uğrunda ölen kimsedir. vatandan daha kutsal ülkü mü vardır? onlar da değilse kimdir şehit?
efendim şöyle açıklayalım bu durumu algısı kıt olanlar okumasın anlamazlar;

Allah istemezse bu dünyada yaprak kıpırdamaz. (bkz: tanrı istemezse yaprak düşmezmiş) aşikârdır ki, bu topraklarda müslümanlığın yaşanmasını allah emretmiş ve emrettiği şey olmuş. ve yine allah burada türk isminde bir kavmin islam dini yaşamasını uygun görmüştür.

eğer allah kürt kavminin bir devlet kurmasını isteseydi, elbette o şık diye oluverirdi bir şekilde. bu arkadaşların çabası da burada boşa çıkacaktır, parantez içinde belirteyim.

Diğer tarafta, hristiyan mangası altında bir grup ülkenin başına bela olmaktadır. şimdi memleketi hristiyanın şerrinden koruyan ve bu uğurda ölene allah elbette şehitlik mertebesini verir. hristiyan mangası altında olana ne verir, onu da lucifer a sormak lazım ona ne emredildiyse artık.
türk milleti onları şehit kabul ediyor. yobazlar ve kürtçüler kabul etmese sikimizde değildir.
kutsal bir ülkü veya inanç uğrunda ölen kimse, buna göre pkk leşleride şehitmidirler acaba? ne güzel istanbul be.
şehadet mertebesi dince görev başında saldırıya, kazaya uğrayarak vefat eden kişilere vakfedilmiştir. askerlik dinimizce en önemli kurumdur. hele ki allah'ın adını anarak o dağlarda dolaşan nice mehmetçikten kahpe kurşunlara kurban gidenlerin hepsi şehadet mertebesine ulaşmıştır. siz yobazlar, pekakalılar ne derseniz diyin bu böyle olmaya devam edecek.
allah topunuzun belasını versin