bugün

bir liechtenstein değil...
kalitesiz bir önermedir, gerçeklikten çok uzaktır. sanki dünya da yaşamayan birisi tarafından dile getirilmiş bir öneridir. her şeyden önce ordunun harcama payı ordunun kalitesini göstermez. son 10 yıl içinde tskda gerçekten önemli gelişmeler olmuştur, buda tsk yı diğer ordulardan ayırmıştır ve dünya da saygı duyulan bir ordu haline getirmiştir lakin ne yazık ki türk halkının bir kısmı bu orduya saygı duymamaktadır.
son 10 yılda leopar tankları ve topları gelmiştir orduya çok büyük bir güç olmuşlardır. 70 lik havanlar alınmıştır. bu havanların özelliği portatif olmasıdır, keza büyük bir güçtür ve çok az orduda bulunmaktadır. mercedes kamyonların 2005 modelleri alınmıştır ve bu mercedesler türk ordusunun bel kemiği gibi bir şeyidir öyle diyeyim. güney doğunun zorlu arazisinde gidebilecek sayılı araç vardır, bunlardan birisi de bu mercedeslerdir. (yol demiyorum arazi diyorum) hızlı ve dayanıklıdırlar. hava gücü olarak her ne kadar çağın gerisinden gelsek de f16 lar ile 2005 yılında f35 ler f16 ların yerini alacaktır. deniz kuvvetleri ile ilgili pek bir bilgim yok lakin üstün bir destroyer gücümüz olduğunuda biliyorum. kara kuvvetlerinin hala çözülmemiş bir sıkıntısı vardır, o da piyade tüfeğidir bu sorunu da en yakın zaman da çözerler diye düşünüyorum.
--spoiler--
son 10 yılda leopar tankları ve topları gelmiştir
--spoiler--

Bu tankların iç savaş olarak kabul edilen pkk terörüne karşı kullanılma yasağından haberin yok sanırım. Leopard tanklar sadece trakya bölgesinde mevcut. Ama Güney doğuda ikinci dünya savaşından kalma kıçı kırık tankar kullanılmakta hâlâ.
(bkz: askere düşmanlık yapan düşmana askerlik yapar)
ironiyi anlamayan yazarların balıklama atladığı başlıktır. Dikkatli okunulması tavsiye olunur.
giddikçe dahada modernleşerek kalitesini artirmaktadır.
sorundan değil, çözümden bahsetmek gerektiği durumdur.