bugün

2000'lerin başlarındaki internet ortamını bilenlerin göreceği farktır.

trollük kıvrak zeka işidir, güven ve özveri ister. tecrübe pek gerektirmez. sizden önce kırk kişinin yaptığı şeyi yapıyorsanız "sikin bunu" bakınızı alır gidersiniz ve iyi bir şey değil bu.

trollük farklıdır. siz başlık açtıktan sonra karşıdaki insanın sinirden kendini sikesi gelmiyorsa, tam tersine sizi ve validenizi cima etme içerikli bakınızlar ve mesajlar atıyorsa bu işi bırakma vaktiniz gelmiştir.

(bkz: trollüğün el kitabı)
troll,hakaret olarak algılanmaz.gerizekalı ise kavga sebebidir.
şuan kendini troll belleyenlerin kelime dağarcığında "bakire"den başka kelime olmamasıyla aslında gerizekalı olduğu gerçeğini ispatlayan ve göz önüne seren fark.
iyi bir troll gerizekalı avcısıdır!
troll gerizekalı değildir.
çok ince bir farktır.

troll lükte ince bir zeka parıltısı görebilirsiniz ama bazı yazarlar var ki troll mü, gerizekalı mı anlamak gerçekten çok güç.
uludağ sözlükte olmayan farktir.
Troll değerlere saygılıdır. Amacı daha çok esprili yorum yapmaktır.
Gerizekalı ise değerlere saygı duymaz ve komik olduğunu zanneder.
Ben bu yüzden gereksiz esprilere ve gülenlere karşıyım.
Efendi gibi yazın biz güleriz zaten.
Bana troll diyen gerizekalılara anlatamadığım farktır. Lan ben troll falan değilim dimdirekt, en temizinden gerizekalıyım salak salak konuşup insanları haksız yere yaftalamayın!
Troll yaran veya geren başlıklar açar. Gerizekalı ise sazanlık yapar, ilgi orospuluğu yapar. Hiçbir şey yapamazsa şakşakçılık Yapar. Troll zekidir. Fakat ilgi çekeceğim diye evet, şüphesiz falan diye kasıntılar yapmak ağır gerizekalılıktır.
(bkz: gerizekalı)