önemli bir açıklama.

akp rize milletvekili hikmet ayar, bursaspor'a sahasında yenilen trabzonspor'u eleştirdi,  rizespor belki alt lige düştü ama trabzonspor ahlaken küme düştü  dedi.
http://odatv.com/trabzons...e-dustu-0806171200_m.html
34 maçlık periyotta sadece son maçla ligde kalınabileceğini düşünen bir futbol kulübü başkanı açıklaması.

sadece bu açıklamayla bile küme düşmeleri müstahaktır.
Hikmet karaman ile bir sezon geçir, sonra da küme düşme! Ulan adam real madrid'i küme düşürür!:)

Şimdi bizim rizelilerin anlamadığı şöyle bir şey var. Küme düşmenin sorumluluğunu üstünden atmak isteyen yönetim, teknik heyet ve siyasi kadro trabzonspor'u suçluyor.
Bursaspor son 6 hafta mağlubiyet almış, son maçı nasıl kazanacakmış. Evet, büyük bir formsuzluk...

Yalnız şunu değerlendirmek gerekir. Sırasıyla akhisar'dan 5, galatasaray'dan 5, rize'den 6 yiyen takım, sonraki hafta lig şampiyonuna 2-0 yenilmiş ve ikinci golü 90+5'te yemiştir. Beşiktaş karşısında sürpriz yapabilirdi. Bu artı motivasyondur. Bir sonraki hafta gençler karşısında 1-0 öndeyken iki tane yüzde yüzlük gol kaçırmış ve daha sonra yenilmiştir. Bu da eksi motivasyon.

Gelelim son haftaya. Takımın hocası istifa etmiş ve takımı battala'ya emanet etmişler. Takım kazanırsa ligde kalacak. Böyle bir durumda bir futbolcunun takımı ateşleyip, motive etmesi artı avantaj sağlar. Diğer taraftaysa son 7 maçında sadece antalyaspor'u yenen trabzonspor var. Yalnız burada parantez açmak istiyorum, trabzonspor'un fenerbahçe'ye karşı iyi futbol oynaması kimseyi şaşırtmasın. Bunlar da ekstra motivasyon sayesindedir. Neyse ligde kalmak için motive olan bursaspor ve maç bitsin de tatile gidelim diyen formsuz trabzonspor maçın 15 kez oynansın. En az 10 tanesini bursaspor kazanır. Bu sonuç beni şaşırtmadı ki, iddia da oynamıştım.

Bir de şöyle bir dipnot düşeceğim. Bursaspor taraftarı takıma destek olmak için bursa'dan trabzon'a gitmiş ve binlerce taraftar! Rizespor ise aynı saatte boş stadyuma oynadı! Takıma sahip çıkmak trabzonspor forması yakıp da trabzonspor'a laf yetiştirmek değildir! Takıma sahip çıkmak için stadyuma gidip, takımı ateşlemek gerekirdi. ilk yarı 3-0 öne geçmiş olsaydı rizespor, bursasporlu oyuncuların dizleri titrerdi.

Sezonun ilk yarısında hikmet karaman'ın gönderilmemesiyle rizespor küme düşmüştür! Yönetim sorumluluğu trabzonspor'a yüklememeli, giden kaliteli oyuncuların yerine transfer yapmadığı için rize halkından özür dileyip, sorumluluğun kendilerine ait olduğunu kabullenmelidir.

Not: rizeliyim.
trabzon son maçında rize'nin rakibini yenip kümede kalmasını sağladığı zaman ahlaken küme mi yükselmişti. takımı küme düşmüş kızgın adamın hezeyanları.
34 haftalık maratonda 32 galibiyet 2 mağlubiyet almasına rağmen küme düşen rizespor için yapılan açıklamadır.

bu düşüncenin aynısı bursasporda da var. ligi son haftaya bırakırlar. küme düşünce şunun yüzünden düştük. bunun yüzünden düştük. geçeceksiniz o işleri.
Yüzde yüz katıldığım beyan.
Mevzu rizesporun düsmesi değil biz rizeliler rizespor düşsün diye tabzonsporun maç vermesine tepkiliyiz. En az fenerbahçe kadar kirlisiniz.