bugün

17 nisan 2011 trabzonspor bursaspor maçı için söylenegelmiş bir ifade,

neden mi ?

yıllardır şampiyonluk hasreti çeken türkiye'Nin köklü kulüplerinden trabzonspor'un son yıllarda yakalamış olduğu en gerçekçi şans şu an elinde, ve haftalardır öyle ya da böyle sonuç olarak mutlu sona ulaşan taraf olması da hiç azımsanamayacak başarılarından..

süreç böyle olunca kendi sahasında olması ve kendi taraftarı önünde oynaması her ne kadar trabzonspor takımını olumsuz etkilediği söylense de bu klişe ifade bursa maçıyla son bulacaktır, zira trabzonsporun çılgın taraftarı bu maça çok anlamlar yüklemekte ve bu nedenledir ki,

bu maç kaybedilirse bir sezon kaybedilmiş olacağı için bu bilinç altındaki ne zaman ne yapacağı belli olmayan futbolcular, aralarında umut da dahil, son dakikalarda 'bulurum bir gol alırım 3 puanı' hesabıyla çıkacağı bir maç olacaktır..

bursa cephesine protest sanayiciyi kızdırmadan gelirsek, geçen sezon şampiyon olmalarını çok içten istediğim ve mutlu sona trabzonspor'un da desteğiyle ulaşmaları beni gerçekten çok etkileyen bir takım olmasına rağmen aynı başarıyı bu seneye de taşımak isterken son dönemlerdeki düşüşünün göze çarpmaması imkansız olmakla birlikte trabzonspor taraftarı önünde, havayı yakalamış bir camia önünde, pek fazla direnebileceklerini sanmıyorum.

tüm bu sebeple, trabzonspor'a olan güvenim beni yanıltmayacaktır, bundan eminim..

o zaman başka bir maçta görüşmek üzere,

hayde uğurlar ola !
trabzonspor'un maçı kazanmasıyla kimsenin sözlüğü bırakmasına neden olmayacak hadise.