bugün

Üniversite dersi olmakla beraber asıl amacı toplumdaki bilinci uyandırma çabası olan derstir.
Eğitim fakültelerinde 3. sınıfta tanışılınması pek muhtemel bir derstir.
Öğrencilerin topu topu 2 kredi olmasına rağmen harıl harıl çalıştıkları (normal ders çalışmak gibi değil tabi) bir derstir. bu durum tabi üniversiteden üniversiteye değişir. duruma göre öğrencilerin cebinden bol miktarda para çıkmasına vesile ders.
öğrenciyi toplumla uyumlu hale getirmek için ortaya çıkarılmış bir şey olsa gerek. oryantasyo eğitimi diyelim.
eğitim fakültesi öğrencilerinin hastanede çalışması anlamına gelir. ilginç değil mi? neyse emir büyük yerden...
Aşevleri ya da yardım derneklerine gidilerek rahatlıkla icra edilebilecek derstir.
dönem itibariyle muzdarip olduğum derstir. konu hakkında deneyimli, orijinal projeleri veya fikirleri olan yazarlardan yardım beklemekteyim.
Eğitim fakültelerinin angarya derslerinden biridir. Bu derste teorik olarak bir şey anlatılmaz, uygulama dersidir. Adından da anlaşılacağı üzere topluma faydalı işlerin yapılması beklenilir. Ne yapacağınız da size kalmış. Huzur evinde gönüllü çalışabilirsiniz, bilgi evlerinde gönüllü ders anlatabilirsiniz, kütüphane düzenlemesi yapabilirsiniz, kitap bağışında bulunabilirsiniz hatta lösemili çocuklarla gönüllü ilgilenebilirsiniz.