bugün

resimde çıkacak asıl kişi ve topla beraber yapılan eylemdir. *****
fotografta belirgin olmasi acisindan, kullanilacak topun buyuklugunun fotograf makinasinin cozunurluguyle ters orantida olmasini gerektiren eylemdir.

yani elinde golf topu tutan adamin fotografi vga kamerayla cekilirse o top anlasilmaz, fakat huxga kamerayla cekildiginde topun seri numarasi bile okunabilir.
(bkz: toplu intihar nasıl olucak ki o zaman)
çoğu sivri zekanın top kelimesinin mecaz anlamlarını kullanarak yüzyıllardır üzerinden espri yapmaya çalışmaktan bıkmadığı söz grubu.vazgeçilmez midir ? evet öyle ,isterse 18. nesil yazar gelsin (bkz: oha) bu konuda esprisini yapıp uktesini kusmadan gitmeyecektir. (bkz: ahanda buraya yazıyorum)
iğrenç bir esprinin konusudur sürekli.

- olm nerdeydin lan?
+ dersteydim olm hoca bırakmadı hayırdır?
- toplu fotoğraf çektircektik sen gelmedin fotoğraf topsuz oldu... ehezzz zuhahaha
+ ağzını ve burnunu tek hamlede kırmaya geliyorum...
*ilk anlam için; genelde mutlu olan anları fotoğraflayıp ilerde maziye bakınca 'ne gündü ya da ne güzel günlerdi' demek için çektirilebilecek aktivite.

*ikinci anlam için; hafif kırık bir insanla fotoğraf çektirme aktivitesidir.

*serbest çagrışımdan üçüncü anlam; takıma yeni tarsfer olan futbolcunun ve -nedense genellikle devre arasında gelenler yapıyor diye aklımda kalmış- boş stadyumda kameralar karşısına geçip topu biraz sektirdikten sonra kameralara topla birlikte poz verme aktivitesidir. bilmiyorum topçular istiyor mu böyle fotoğraflar ama yöneticilere bu aklı verenler kim acaba?
çok kalabalık bir masa etrafında çekildiyse, en kenardakilerin kadraja girmek için boyunlarının koptuğu, anıları ölümsüzleştirme girişimi. eziyettir lan. ille de, bazılarını suratı, önlerindeki kafalar yüzünden yarım çıkar. yanındakinin yüzünü kapatmak istemeyen de, baston yutmuş gibi poz verir.
(bkz: toplu fotoğraf çektirmek)
fotoğrafı çekecek yabancı biri yoksa hele, olayı "makinayı self timer'a al", "3 aniyede fotoğrafa dahil olmak için koş" fln diyerek işkence haline getiren durum.
görsel *
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar