bugün

üst katta tanıdıkları olması veya çevresinin geniş olmasından kaynaklanan olaydır. çünkü dünyanın en iyi tanımını girseniz bile 1000 tane artı oy alamayacağınız için karma sayısının 6 entry ile 260 karma artması manidardır.
hadi polemiğe girmeyem diye az önce açmadığım başlık. kızgın kumlardan serin sulara atlamış gibin oldum. şükular repler teprikler.

ayrıcana iki entiri ile 251i bulanı da mevcut; tutiimucizegu

karma da karma diye kasan yazarlara gelsin,

(bkz: sikeyim böyle aşkın ızdırabını)
(bkz: #8348770 / pupuli)
elalemin karması seni mi gerdi ibrahim? dön önüne bak işine...
bahsi geçen yazar başka bir nick alıp kendi entry lerini artı oylamış olabilir..
teoride ve pratikte olabilecek bir durumdur. nasıl mı? anlatalım.

şimdi bilindiği karma olayları her günün sabahı 6'da filan yenileniyor. mesela diyelim ki şu anda benim 250 karmam var ve 1000 küsür entry'im var ve canım sıkılıyor sözlükten yazmak istemiyorum artık. tüm entrylerimi tek tek siliyorum. ne oluyor entry sayım 4-5'e düşüyor. ama karmam aynı kalıyor çünkü; karma istatistiğim bir sonraki günün sabahında güncelleniyor. kapiş?? yarın sabah görmek gerek asıl karmanın ne halde olduğunu.

eğer böyle bir durum varsa yazarın çaylak yapılması saçmalıktır. kime ne istersem silerim entrylerimi, sırf bir günde bir sürü entry sildim diye çaylak olmak mantık dışı bir ceza.

züdüt: ceza değilmiş lan o tamam sustum. otomatik olarak çaylak oluyormuşsun 10 entryinin altına düşünce. ahanda burda uzun uzun açıklanmış. (#8349165)

ama yok eğer işin içinde bi pislik varsa, bir yolunu bulup da karmamı aldığım oylarla değil de sözlükteki bir açıktan faydalanarak artırmışsam çaylaklık cezası az gelir. direkt silinmesi gerekir. *
yarın belli olur bu işin kokusu dediğim olaydır.

zira fiammeta isimli yazarımızın yaptığı tespit doğrudur.

aksi takdirde o kadar karma yapmak her yiğidin harcı değildir.

ben bile 230 civarındayım düşün. *
(bkz: sözlükten soğuma nedenleri)
mümkün değildir ama...

moderasyona en saçmasalak şeyden laf sokmayı severiz eyvallah da bari lafı sokarken bir düşünelim değil mi canım kardeşim? kimsenin 6 entryle 260 karma yapamayacağını hepimiz tahmin edebiliyoruz.

şunu düşünemeyecek kadar gerizekalı değiliz bence hiçbirimiz. bence gerizekalı değiliz ama tek amacımız en aptalca şeyden moderasyonu suçlu bulmak.

kardeşim bu adam 6 entryle yazar olamaz, kimse 6 entryle yazar olamamıştır tahminlerime göre. bu adam 260 karma yapmaya sebep olabilecek belki 100 belki 200 belki 500 entrysini silmiş olamaz mı? bi düşün amınakoyim ya tiksindim her siki moderasyona atanlardan. 500 entryle 260 karma yapılabilir değil mi onlarca örneği mevcuttur. ee o zaman bu adam da kendine göre çeşitli sebeplerden ötürü entrylerini silmiştir, her entry silindiğinde karma saniyede düşmediği için, istatistikler her sabah 7 gibi güncellendiği için, karma sabit kalmış olamaz mı?

''6 entyyle karması 260 moderasyon kötü''. la bi yürüyün gidin ya.

moderasyon, bu karmaya ulaşan yazar arkadaşı çaylak yapmış şimdi de ''niye moderasyon adama ceza verdi yhaaa'' dan girerek yönetime laf sokmaya çalışıyoruz.

moderatör olmasam da kafam çalıştığı için daha önemlisi moderasyona saldırmaya gerek duymadığım için ve en önemlisi başıma geldiği için, ilgili arkadaşın neden çaylak yapıldığını tahmin edebiliyorum.

şöyle ki, toplamda su an 49 50 entrym var ancak zamanında girmiş olduğum ilk 20 entryi silmiştim yeni entryler girmekteydim. 8 entrym olduğu zaman çaylak konumuna düşürüldüm ve moderasyona sordum. aldığım yanıt da '' bir yazarın en az 10 entrysi olmalı. entry sayınızı 10 a tamamlanığınızda hesabınızı aktifleştireceğiz '' şeklindeydi. 5 dakika sonra 2 entrry daha girdim ve yeniden yazar oldum.

şimdi bu başlık sayesinde herangi bir mod bu arkadaşın entry sayısının 3 5 olduğunu gördmüştür ve tıpkı bana yaptıkları gibi o kişiyi de çaylak yapmışlardır eğer başka bir teknik sorun vs cart curt yoksa.

oha lan moderasyon bildiğin günahsız çıktı demek ki her sikimsonik şeyin suçlusu moderasyon değil. bazen olayları büyüten yazarların da moderasyonu kötü gösteebildiğini öğrendik resmen. vay mnksym ya.
2 entry ile 251 yapanı da mevcuttur.

(bkz: tutiimucizegu)

(bkz: burnuma pis kokular geliyo)

edit: şöyle bir entry girmiş konuyla ilgili galiba: #8239221
(bkz: nazar etme ne olur yaz senin de olur)
(bkz: 40)
sözlük yazarlarını, lost'ta adaya düşen oceanic 815'in tayfasına çevirmiştir. herkes 6, 260 ve karmanın sırrını çözmeye çalışıyor. umarım lost un finalinde olduğu gibi dumur olmayız.
cinnete gelirsem tek entry ile hadi mübalağa yapmayım en az 2 entry ile -1000 e düşerim apışıp kalırsınız.
(bkz: diğer yazarların karmalarını kıskanmak)
(bkz: yoksa ben zurna mıyım ha)
ilmak nickli yazar şu anda 3 başlık ve 0 entry ile 91 karma yapmış gözükmektedir.