bugün

okullarda ders kitaplarını bedava dağıtmaya başlayan bir iktidara yöneltilen ilginç suçlamadır. cık cık cık, biraz gündemi takip etmek lazım mirim.
türk halkının ortalama eğitim düzeyinin ilkokul 4 seviyesinde olduğu düşünülürse, bu insanlar halkın ortalamasının üstüne çıkmış bulunyorlar. sevindirici gelişme. anlamadığım şey halka yaklaşamamış partilerin, övünç kaynağı şey kendilerine oy verenlerin eğitimli olması. madem o kadar akıllısın o kadar iyi partisin, ''aptal'' olanlardan halktan oy alsana. eğitimli insanı ikna ediyorsun da ''aptalı'' niye ikna edemiyorsun?
topbaş seçmeninin yüzde 70inin bir aysun kayacı etmemesi durumudur. *
araştırma yapılmış mı? diye sorulması gereken durumdur.
kılıçdaroğlu'na verenlerin hepsi üniversite mezunu hatta prof düzeyinde insanlardır şeklinde devam ettirilmesi ve bu şekilde amacına ulaşması beklenen önerme. aslında çıkarım ama arkadan.
çok ilgintir ki halkın yanında olan sol zihniyeti seçmeyen ilkokul mezunudur. bu işte bir terslik yok mu? bu insanları eleştireceği yerde bu insanlara hizmet etseler böyle olmazdı.
kültürlü olmak üniversite mezunu olupta yada üniversite de olup "çağdaş ve demokratik" chp ye oy vermek ile olunmuyor.

ilk önce dünya yı anlamak gerekir,dünya da dönen çıkar döngüsü,tarihsel bilgi ve dünya üzerinden yurda bakış.
akp gerici bir parti de chp çok mu ilerici, ekonomik anlamda gericilikte akp ile chp arasında ne fark var?

bok atmadan önce insan kendini tartmalı.
okuma yazma bilmeyen ile yükseklisans yapmış insanların oy kullanma haklarının aynı olduğu düşünülürse bu topbaş ın başarısını gösterir. seçmenin eğitim durumu bu olayı pek etkilememektedir. dağdaki çobanla benim oyum eşit.
Topbaş iyidir, kötüdür o ayrı... Ancak çoğunluğun cehaleti, seçenin ya da seçilenin değil, köy enstitülerini kapatanların, yatırım adaletsizliği yüzünden doğuluyu batıya göçmek zorunda bırakanların, göçenleri de oniki yaşında çalışmak zorunda bırakanların ayıbıdır. Mandacı entelektüllere karşı, Kurtuluş Savaşı'nı canıyla kanıyla destekleyen cahil Anadolu halkı için ne diyeceğiz o zaman?
saf ve temiz anadolu çocukları işte, sag duyusunu kaybetmemiş, hiç bir faşiste boyun egmeyecek kadar da onurlu.
halkı beğenmeyen solcu zihniiyet'in şaşırdığı durumdur. elit kesim hep solcu tezat değil mi lan bu??
başlık dikkatsizce okunmamalıdır %70 ten bahsedilmektedir ayrıca kılıçdaroğluna oy verenlerin %100ü üniversitelidir diye bir açıklama yoktur. ne hikmetse bu türkiye gerçeği kabullenilmemektedir. Meclise türban sokmaya çalışanlara hem laik hem müslüman olunmaz diyenlere cahil diyenler bugün ne hikmetse bu adamlara oy veren seçmen söz konusu olunca geri çekiliyorlar.
okulu okuyan zaten köy ensitüsüne gitmemektedir herşeye hükümet penceresinden bakmamak gerekir kırsaldaki vatandaşları yetiştirmek için Atatürk'ün açtığı köy ensititülerini kapatan hükümetin eğitime ne kadar destek verdiği ortadadır.
teori:

malum akp'ye oy verenler ilkokul mezunlarının çoğunlukta olduğu ortalama 1.000 tl altı(genellikle, üzeri alanlar da var) maa$la çalı$an, dağıtılan kömüre pirince muhtaç kesim, chp'ye oy verenler ise yüksek tahsilli 1.000 tl üzeri(genellikle, altında olanlar da var) maa$la çalı$an, elit sayılacak tabakaya has insanlar.

ya biraz gerizekalı dü$ünüyor olabilirim ama dedim ya teori.

$imdi bu yüksek tahsilli kesim zaten diğer tabakadan haz duymuyor. malum i$çi, amele sınıfı kendileri elit falan ya. bu durum kendilerinin iki türlü i$ine geliyor gibi geldi bana. kompleksleri nedeniyle ülke insanı yerine kendilerinin kazançlarını ön planda tuttuklarından ülke gelirinde bi gelir dengesizliği meydana çıkıyor. ne bileyim %80'lik geliri %20'lik elit tabakanın yemesi, kalan %20'lik gelirle de %80'lik alt gelir seviyesindeki insanların geçim derdine dü$mesi. bu nedenle kendilerine yardım uzatan en kötü el'i bile nimet görüp seçimlerde kendilerine kar$ılık olarak oy vermesi falan ?

$aka bir yana çok gerizekalı duruyor ama, teori i$te.
(bkz: yüzde 73 olsun bizim olsun)
(bkz: kusuratli rakamlarin psikolojik etkisi)
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar