1. 1.
    okullarda ders kitaplarını bedava dağıtmaya başlayan bir iktidara yöneltilen ilginç suçlamadır. cık cık cık, biraz gündemi takip etmek lazım mirim.
    15 -4 ... tu kaka bana
  2. 2.
    at gözlüklü akp düşmanılarının yersiz düşüncelerinden biridir. bunlar her zamanki gibi kendilerini çok bilgili zannedip karşıdakini cahillikle suçlarlar. ama karşı taraf bunların cahilliklerinin geçici olduğunu bilir. bunlar da zaten okuldan mezun olup birkaç sene iş hayatına atıldıktan sonra kimin kendilerine faydalı olduğunu görüp doğru yola gelirler.
    ... darkranger
  3. 3.
    okulu okuyan zaten köy ensitüsüne gitmemektedir herşeye hükümet penceresinden bakmamak gerekir kırsaldaki vatandaşları yetiştirmek için Atatürk'ün açtığı köy ensititülerini kapatan hükümetin eğitime ne kadar destek verdiği ortadadır.
    1 -5 ... denizci86
  4. 4.
    kılıçdaroğlu'na verenlerin hepsi üniversite mezunu hatta prof düzeyinde insanlardır şeklinde devam ettirilmesi ve bu şekilde amacına ulaşması beklenen önerme. aslında çıkarım ama arkadan.
    3 -1 ... pencere caminin bugusu
  5. 5.
    araştırma yapılmış mı? diye sorulması gereken durumdur.
    4 -1 ... nahkog
  6. 6.
    başlık dikkatsizce okunmamalıdır %70 ten bahsedilmektedir ayrıca kılıçdaroğluna oy verenlerin %100ü üniversitelidir diye bir açıklama yoktur. ne hikmetse bu türkiye gerçeği kabullenilmemektedir. Meclise türban sokmaya çalışanlara hem laik hem müslüman olunmaz diyenlere cahil diyenler bugün ne hikmetse bu adamlara oy veren seçmen söz konusu olunca geri çekiliyorlar.
    1 -4 ... denizci86
  7. 7.
    türk halkının ortalama eğitim düzeyinin ilkokul 4 seviyesinde olduğu düşünülürse, bu insanlar halkın ortalamasının üstüne çıkmış bulunyorlar. sevindirici gelişme. anlamadığım şey halka yaklaşamamış partilerin, övünç kaynağı şey kendilerine oy verenlerin eğitimli olması. madem o kadar akıllısın o kadar iyi partisin, ''aptal'' olanlardan halktan oy alsana. eğitimli insanı ikna ediyorsun da ''aptalı'' niye ikna edemiyorsun?
    6 ... dusersmynarim
  8. 8.
    okuma yazma bilmeyen ile yükseklisans yapmış insanların oy kullanma haklarının aynı olduğu düşünülürse bu topbaş ın başarısını gösterir. seçmenin eğitim durumu bu olayı pek etkilememektedir. dağdaki çobanla benim oyum eşit.
    3 -1 ... frekans
  9. 9.
    atatürk'e destek veren halkın bir çoğunun okuma yazma bile bilmediğini düşününce iyi bir gelişme.

vay be ben de atatürk populizmi yapabiliyormuşum.

şaka bir yana bu ülkede demokrasi üniversite mezunlarının tekelinde değildir. ayrıca köy enstitülerinin kapatılması ile akp'nin ilgisini kurabilecek kadar aydın vatandaşlar chp'ye oy veriyorsa ne mutlu topbaş'a.

not: türkçe'de ensitüte diye bir kelime yoktur. hatta enstitü kelimesi de türkçe değildir.

edit: yanlış anlaşılmasın, öz türkçe kullanalım gayretinde değilim. kelimenin yanlış yazıldığını vurguladım. yoksa nick'imi seviyorum, ingilizceyi de seviyorum. * hatta acayip bir ingiliz aksanına sahibim. *
    4 -1 ... enemyof
  10. 10.
    Topbaş iyidir, kötüdür o ayrı... Ancak çoğunluğun cehaleti, seçenin ya da seçilenin değil, köy enstitülerini kapatanların, yatırım adaletsizliği yüzünden doğuluyu batıya göçmek zorunda bırakanların, göçenleri de oniki yaşında çalışmak zorunda bırakanların ayıbıdır. Mandacı entelektüllere karşı, Kurtuluş Savaşı'nı canıyla kanıyla destekleyen cahil Anadolu halkı için ne diyeceğiz o zaman?
    1 ... pecos kid