bugün

kışlık vanilya ve tütün bazı bir tom ford parfümü. fiyat ve bulunabilirliği sıkıntılı olabiliyor. test etmeden alınmamalı. ben öyle yapıcam en azından.
tom ford'un sınırlı sayıda ürettiği için fiyatı 50 ml'liği 250 dolar civarında olan hala türkiye'de orjinalini bulamadığım, sirkecinin ara sokaklarında tester adı altında satılan çakmalarına bile rastlayamadığım parfüm.
unisex üretilmiş olup niche parfümlerin rakibidir.
geçen freeshop'ta denediğim parfüm. biraz ağır kokusu var.

ilk açılışı captain black vari yoğun bir tütün kokusuna karışık hafif sıcak baharat kokuları karşılıyor. tütün kokusu daha sonra dehşet bir şekilde çıkan vanilya kokusuyla beraber kokunun karakteristik özelliğini belirliyor zaten.
ayrıca hafiften kakao biraz yoğun tonka fasulyesi, ve dip notalarındaki odunsu nota, kuru meyve notaları da hafif şekilde hissedilsede genel karakter adından da anlaşıldığı üzere vanilya ve captain black tarzı ama daha güzel bir tütün kokusuyla harmanlanmış görünüyor.

güzel fakat yaza siksen gitmeyecek bir koku.
karlı havalarda adeta bir silahtır.
tom ford'un private blend serisinden en etkileyici kokusu. kokuyu ilk sıktığınızda vazgeçme eşiğinizin yüksek olduğu, devamında ise arkanızdan sizi takip eden koku.
özellikle 30 ve üstü yaş grubunun kaldırabileceği koku.
Türkiye'de henüz göremediğim unisex parfüm. Yurt dışından gelen yakınlarınız falan varsa aldırın.

sizi girdiğiniz her ortamda bir adım öne çıkarabilecek kadar güçlü bir kokusu var. Tabii fakirler ne dediğimi anlayamaz şu an. Onlar bakanlık onaylı 3 gün kalıcılardan kullanmaya devam etsin.
Pahalıdır ve orta yaş ve üstü parfümüdür.
tütün ve vanilya ağırlıklı koku. kalıcıdır. hem de çok. herkes beğenmez ama begeneni de beğenir.
100ml’si 11.500,00 tl olan koku.
Orta yas sendromuna gecis hediyesi olsun diye az once aldim. Bundan sonra kullanacagim parfum budur.