bugün

öncelikle galatasaray'lıyım. üzüldüm tabi beşiktaş'a. trabzon'da daha iyiydi sanki bu adam. resmen maçı katletmiştir biliç'le birlikte. necip'e laf edenler haksızlık yapıyor bence. necip'i defans oynatmak gibi bir karar veren adama, hele ki bunu öne geçmesine rağmen sürdüren bir adama sövmek gerekiyor. bunun üzerine tolga da öyle bir hata yapmıştır ki, adeta "ben vallahi billahi kaleci değilim" demiştir...
Necipin, olcayın, velinin özellikle de pektemeğin olağanüstü harika oynadığı maçta kötü olandır.
Bütün takım züperdi bi tolga kötüydü.

Keşke küpe takıp gitar da çalabilseydi. Hatalarina rağmen sevilirdi o zaman, duruşuyla ünlü bjkliler tarafından.
boy uzunluğuna bakarsak yan toplarda çok iyi olmasını bekliyoruz fakat çok zayıf.bu geceki maçta yaptığı hatalar çok büyük.her oyuncunun inişli çıkışlı dönemleri vardır.normal karşılanabilir.en kötü şey ise taraftarın oyuncusunun ölmüş annesine küfür ve hakarette bulunması.tonlarca para alıyor diyenler var şöyle düşün mezhebin çok geniş değilse baban bile o tarz hakarette bulunsa emin ol odayı terkedersin.

onun dışında bjk genç takım olmasına rağmen hem oyuncular oyundan çabuk düşüyor hem de sakatlıkların düzelme süresi ile ilgili ciddi sorun var bunu kendim doktor olarak söylüyorum.oyunculara antrenmalar da fazla yükleniliyor.

teknik yönetime gelirsek bilic efendi, hırslı, kendini adamış bir teknik adam.fakat oyunu okuma, gereken hamlelerde gecikme gibi bir sorunu var.gerçi adamın elindeki kadro derinliğe sahip değil

ayrıca bir not:eskişehirsporluyum.beşiktaşın yenilgisinden sevinen diğer taraftar gruplarına şahit oldum.hatta kendi oyuncusunu bir kere de alkışlayıp bir kere silen beşiktaş taraftarı olduğunu söyleyenleri de.hangi takım olursa olsun fanatizmi bir kenara bırakıp armasında en azından ülkemizin bayrağı olduğu için desteklemeliydik...
yediği ilk golde kaleyi erken terketmedi diye elestirilen adam. e be dalyarak de sutter in kosu yoluna top atıldığında sutter en az 3 metre defansin arkasinda... senin defansın rakip forvetten 20 metre icinde 4 metre fark yiyorsa sucu kaleciye atnayacaksin.
Kötü kalecidir.Bu adam üzerine başka tanımlama yapılamaz.2 yıldır bas bas bağırıyorum.Bu adam 10 cm önündeki topa uzanamaz.Refleksleri zayıf,hantal.Efendilik işe yaramıyor arkadaş.Bugün bu soğukta yağmurda 65.000 adam çoluğunun çocuğunun rızkından kesip oraya gidiyor.Yazıktır,günahtır.Mac sonunda kimse takıma küfretmeyip tribüne çağırıyor üstelik ama Tolga beyefendi soyunma odasına gidiyor.Kimse Beşiktaş'ı kendi kulüpleriyle karıstırmadın.Taraftarını hele aynı cümle içinde bile kullanmasın.Bugün Tolgadan başkasına tepki verildi mi?Hayır.Trabzondan gelir,önündeki topa uzanamaz,her golden sonra sakatlanır.Toplumsal duyarlılığı şovmenliğe döker.O kolunda taşıdığı bandı daha önce taşıyanları Google'dan bir araştırsın.Sonra şovmenliğe geçiş yapsın.Tayfur'a,Rıza'ya,ibrahim Üzülmez'e,i.toraman'a ayıp.
adamın ilk golde suçu yok, oradaki hata tamamen defans oyuncusunun. adam resmen koşmadı emekledi.
öyle hatalar yaptı ki, necibin yarattığı faciaların bile önüne geçti. bilic kardeş, sivok gibi adamı silersen böyle olur işte.

tanım : taraftara triplenen rezil kaleci.
Beşiktaş'ın "kaptanıdır".Bu adamı kaptan yapmak bize ayıp ulan.Ha bir de bir yerlerde adamlık aranacaksa adam olan turu çoktan kaybetmişken avazı çıkıncaya kadar bağıran,iki senedir çekmediği yol kalmayan,takımını maç sonunda bağrına basan tribünlerde aranmalıdır.'Çocuklara mont verilsin' denilerek adam olunmuyor.Geçin bu davaları.
bugün oynanan maçta hiçbir topu tek hamlede tutamamış ve oyun kurarken degajları hep kısa düşmüştür. Gereksiz açılmaları seken toplarda takıma zor anlar yaşattı.Rakibin ilk golünde açılmadığı için gol rahat olmuştur. Tabi ki sadece maçın suçlusu tolga değil. Demba ba oyunda hiç yoktu.mustafa pektemek oyunda hiç yoktu.veli kavlak'ın pas girişimleri hep kısa ve hatalı oldu.uzun süredir kaleyi koruyan cenk Gönen'in eksikliği bir anda belli oldu.Beşiktaş'ta oyuncular kaleye güvenerek oyun oynayamıyor.Demek ki buraya kadarmış.

Emeği geçen herkese teşekkürler.
Gol yedikten sonra sakatlanan kaleci. Rustu ofsayt beklerdi tolga da sakatlik bekliyor.
bjk taraftarının ipe götürdüğü kalecidir.

tarihlerine bakarsanız zaten hiç çekinmezler kalecilerini harcama konusunda.

2006 senesinde de efsane olmuş kalecileri cordobayı, 90+3 veya +4'te degajı yanlış yere yaptı ve gol yedi diye şikeci diye ilan etmişlerdi.
bir avuç ibnenin saygısızlık yaptığı kaleci. taptığınız bilic sakatlıktan yeni çıktığı için tolga yerine cenk'i oynatsaydı madem. ya da rakip kaleye 2 maçta toplam 4 şut yollayamayan demba ba'yı oyundan alsaydı.

utanmadan bir de adamın anasına sövüyorlar. yavşaklar. utanmazlar.
bilic'e sövmeye bir tarafı yemeyen beşiktaşlıların rahmetli annesine sövdüğü kaleci.
bir takımın anası nasıl sikilir sorusuna cevap olan, milli(!) kalecidir. kardeşim sakatsan, hazır değilsen oynamayacaksın. saçma sapan kısa paslar, orta sahayı geçmeyen degajlar, topu oyuna geç sokmalar... yani tekrar tekrar izliyorum ve anlam veremiyorum dün gece yaptıklarına. yazıklar olsun demekten başka bir şey gelmiyor içimden. tüm takımın emeğini bir anda heba etmeyi, onca taraftarı hüsrana uğratmayı, üstelik bu vefalı taraftara trip atmayı hangi sebeple açıklığa kavuşturacak heyecanla bekliyorum.

arkadaş! savaşmayan topçu gelmesin beşiktaş'a... motta, veli, opare, gökhan töre sahada çılgın atarken bizim türk topçularımızın götü başı oynuyor. anlatılabilir, kabul edilebilir bir durum değil bu!
annesini kaybettikten sonra yaslanmis ve cokmus kalecidir. yetenekli cocuktu yazik oldu.
Maç eksikliği nedeniyle hazır olmadan oynatılmasının cezasını çekti. Cenk niye oynamadı ona bakmak lazım. Kalçasında ağrı varmış. Bence onu oynatmanın yolu bulunmalıydı. Tolga Zengin'in kafası maçta değildi, bir de erken ıslıklanmalar adamı iyice yok etti. Tolga'dan hayır gelmez artık.
Degaj kısa düştü hadi suçlu. 1 1. 30 dakika var. 1 gol atsan uzatma Şansın var. Sen ne yapıyorsun o dakikadan sonra tolga'yı ıslıklıyorsun.
Beşiktaş oyuncusu ama Beşiktaş düşmanıdır. Acilen takımdan gitmesi gerek. Fenerbahçe maçında da sağlam goller yiyecektir.
aptalca yaptığı hatalarının farkındadır umarım..
defalarca yazdık, bu seviyenin kalecisi değildir diye. her tür eleştiriyi, hem de en ağırından hak eder. milyonlarca Euro'yu kazanıyorsan buna hazırlıklı olacaksın. bir tek hakareti hak etmez, hiç kimsenin hak etmediği gibi. rahmetli anneciğine edilen küfürlerin üzerinde bile durmuyorum. böyle bir şey yapabilmek için hastalıklı olmaz yetmez, kötü olmak da yetmez. hem hastalıklı hem kötü olmak gerekir.
Tolga'nın anneciğine gani gani rahmet diliyorum, nurlar içinde yatsın.
Tolga'nın kendisine gelince, bıraksın Beşiktaş'ı ya da Beşiktaş onu bıraksın. Türkiye'de daha onlarca takım var.
son zamanlarda eski halinden eser kalmayan kaleci. nerde o panter, nerde o takımın kaptanı? kendine gel tolga beşiktaş taraftarı herzaman seninle. Bazı hataların oldu canın sağolsun. önündeki maclara bak sen.
sahada 10 tane beşiktaşlı oyuncu varken savunma oyuncularının pas atacak kimseyi bulamamasından ötürü tehlikeli geri paslara maruz kalmış ve bu yüzden hatalı goller yemiş kalecidir.
iyi gün taraftarlığının kurbanı olan futbolcudur. daha düne kadar adamlığından dem vuranlar, kaptanlığı kendisine teslim edenler. şimdi adamı diri diri gömüyor.
gerek trubunden gerek lig tv den beşiktaş' ın her maçını izleyen biri olarak diyebilirim ki, güven vermeyen tek oyuncumuzdu.

bunu tek maç için söylemiyorum kimse yanlış anlamasın.
tolga nın eksik kaldığı noktalar; top sisiremez, hava toplarına çıkamaz, frikiklerde varlık gösteremez, refleksleri sıfırın altında ve bu bir kaleci.

olmaz kardeşim, olmuyor işte, trabzon zamanında önemli kurtarışlar yapıyordu, göze giriyordu fakat bu adamın beşiktaş a geldiğinden beri efsane maç çıkarttığı görülmemistir, yahu söyle pedro ya necip e onlar diksin sen vuramiyosan, ya da hiç olmadı köşeye doğru vur biraz adamlar zaten her hava topunu alıyo 1.90 boyları var, aynısını yanlış hatırlamiyosam bursa maçında da yapmıştı gene gol yemistik, yani olmaz ki böyle artık 30 yaşına gelmiş kalecisin, genç geliştirir mi diyecez hâla sana?

dün maçtan önce de demiştim tek güvenmedigim tolga, kopuyo maçtan takımı da koparıyor.

tek suç onda mi değil belki ama en buyük suçun onda olduğu kesin.
yapicak bişey yok camia' nın evladidir, kimsenin anasına bacisina sövme hakkı yok.
ilk girilen entrt lere bakınca bilic in kurban ettiği kalecidir...
Tek maçlık hatasıyla kurban edilendir...karakterlidir...