bugün

2007 seçimlerinde oy veren 80 bin kişidir. bir avuç azınlıktır. ülkeye komünizm getireceklerini falan zannederler. ancak hayallerde yaşayabilirler.
akp ve ya mhp'e oy veren milyonlarca yobazdan, siyaset adına hiç bir kitap okumayandan, 30 kişilik gruplarlarla dolaşan uğulayan tiplerden kat ve kat daha değerli insanlardır.
80 bin şakirtle karıştırılmaması gereken, büyük insanlığın temsilcileri.
hayalleri olmayan 80 bin kişidir. hayali olmayan insan da var olmaz boş insandır.
hepsi okumuş adamlardır:odtü,boğaziçi,itü de öğrencilerdir ya da oralardan mezunlardır.

ellerinden çok iyi internet gelir:
50 000 tanesi ekşi de,20 000 tanesi itü de 10 000 tanesi de uludağ sözlükte yazmaktadır.

yani tkp ye oy verenlerin arasında eli klavye tutmayan yoktur.

en önemlisi kendilerini aykırı ve bu yüzden mutlu hissederler.
Sadece komünistlerdir. Zira komünist partiler komünistlere hitap etmez (Diğer partiler kendi düşüncesindekilere hitap eder) bu nedenle oy alamaması normaldir. Ama tkp komünistlere hitap ettiğinden onlar için bir problemdir. Bu insanlarda sadece komünist olduğundan oy vermektedir. Sınıfın içinden oldukları için değil. Komünist parti için sınıf önemli olandır.
değerli insanlardır bir chp ye mhp ye akp ye bdp ye oy verenlerden farksızlardır ..bu başlığı açan abazanında merakını gidereyim bizim gibiler dostum 2 ele 2 kulağa bir buruna sahiptirler günde 2 ekmek yer geceleride uyurlar ...
siyasete dair hiç bi bok bilmeyip mevzu karı kız olunca aç kurtlar gibi ortalığa saldıran çakallardan daha iyidirler.
bir tercih yapan insanlardır. tkp'nin görüşlerini desteklemiyorum.
Desteklemiyorum az bir kelime. bu görüşlerden nefret ediyorum bir türk milliyetçisi olarak.

ancak bu görüşler o insanların sırf verdikleri oylar yüzünden aşağılanmalarını gerektirmiyor.
çünkü bir yeknesaklık yok. tkp'ye oy verip pkk yandaş yalakalığı yapıp kürtçülere kuyruk olanlar da var; bu partiye iyi niyetle oy atanlar da var.

işin diğer bir enteresan yanı da şu aslında...
halkın seçimlerinden dolayı "halk cahil" şeklinde konuşan insanlara tepki koyanlar benzerini tkp için, tkp seçmeni için yapıyor. enteresan ve acı.

ekleme : tkp'li değilim. görüşlerine de çok ama çok uzağım.