bugün

bazı komünistlerce inanılan gerçeklik.

(bkz: hayallerde yaşıyor bazıları)
muhitte iktidar adında bir sokağın olduğuna delalettir.
çok hızlı gidiyorlar ayak seslerinden uyuyamıyoruz sözlükte. * *
(bkz: hacı bu ağır olmuş)
olmasını kanımla canımla çok istediğim lakin, bu ülkede mi? bu eğitim seviyesiyle bu insanlarla mı? sorularını uslara düşüren, gerçekleşmesi bir hayli zor olan durumdur.

bu memlekete komünizm çok yakışırdı be abi!!!
iktidara değil ulusalcılığa gümbür gümbür yürümekte diye düzeltemek istediğim önerme. hadi bunuda geçtik komünist bir parti seçim ile iktidara gelmez, leninist bir parti yapısı ile sınıfı sendikal olarak örgütleyerek iktidara gelir ki devrim kelimesi anlamını bulsun.

sonuç olarak tkp den olsa olsa cacık olur.

edit: uludağ sözlükten parti ajitasyonu yapmaya çalışan ve marksizm-leninizm den habersiz ergenlere sesleniyorum. burada tkp hakkında yazdıklarınızla ancak kendinizi rezil edersiniz.
(bkz: tkp boyun eğmeyen beş yüz bin kişi arıyor)
(bkz: bi uyandım yatak sırılsıklam)
tkp'nin iktidara yürümesi gibi bir ihtimalin henüz epey düşük olduğu üye ve dostlarınca da bilinmektedir. şimdilik bilinmesi gereken, tkp'nin büyüdüğüdür ve bu büyüyen güce omuz verilmesi gerektiğidir. sosyalizmin sesinin gitgide daha çok çıkacağıdır ve bu çıkan sese kulak verilmesi gerektiğidir.
duyunca "yok artık daha neler" denilecek haberdir.
bende milletvekilliğine soyunuyorum nasıl haber.*
500.000 oy hedefiyle gerçekleşmeyecek olandır.
converse satışları göz önüne alınırsa orta vadede olabilirliği vardır.
chp gibi sosyal-demokrat bir partinin (tartışılır) iktidar ol(A)madığı ülkemde hangi komünist ya da sosyalist parti iktidar olacak şaşarım.
bu saatte şu ortamda bile hala tkp'den bahsediliyor olması, iktidar ihtimalinin bile bazı bünyelere büyük korku saldığının göstergesidir. tkp'nin istediği de tam olarak budur, meclise girmek değil; 500 bin onurlu insan... istediğiniz yerinizle döne döne, yayıla yayıla gülebilirsiniz. siz gülerken tkp çalışmaya devam edecek.
"öfkeliyiz ve öfkemizi öldürmelerine izin vermeyeceğiz.
paranın, göz boyamanın, şantajın, korkutmanın boyun eğdiremediği 500 bin kişinin öfkesini sandıktan fırlayan bir tokat gibi yüzlerine çarpacağız.
türkiye komünist partisi'nin seçim kampanyası, yüzde 60'ı falan değil, halkın yüzde 100'ünü kandırmayı meslek edinmiş olanlara bir büyük cevap olarak yürütülüyor.
500 bin öfkeli, 500 bin kızgın, 500 bin boyun eğmez insan arıyoruz. aradağımızı bulmak için çalışacağız."

(tkp'nin haftalık sol gazetesinin kapağındaki seçim metnindendir.)
(bkz: tkp nin 2011 seçimlerinde aldığı 64 bin oy)
(bkz: uyan oğlum sabah oldu)
günümüzün muhafazakar ve komunizme dinsizlik önyargısıyla yaklaşan türkiyesinde gerçekleşmesi imkansız değil ütopik olan olay.
geneleve doğru yürüdükleri kast edilmiştir.
sloganları özgürlük olup kendi görüşleri dışındaki insanlara her türlü saygısızlığı yapmaktan çekinmeyen faşizmle savaştığını söyleyip faşizanlığın alasını yapan sözde legal topluluk.
Türkiye'de hiç bir komünist partisi değil gümbür gümbür, badi badi bile iktidara yürüyemez.
19 yıllık koministim buna ben bile güldüm.
bir sınıf olduklarının bile farkında olmayan cahil cühelanın dalgaya aldığı, üstelik sözkonusu parti tarafından dahi iddia edilmeyen bir şey.

tkp dediğimiz partiyi üç beş tane pos bıyıklı üniversiteliden ibaret sandıkları ve iktidarı da bunlarla alacağını düşündükleri için için, böyle gerzek gerzek konuşuyorlar işte.

tkp'nin iktidarı demek türkiye işçi sınıfı'nın iktidarı demektir a benim kendi talihine ateş eden gericim, a benim her gün zamdan hayat pahalılığından bahsedip yine kendi celladına ilan-ı aşk eden emeklim, dulum, yetimim, işçim, köylüm, gencim.

kababat sende demeye de dilim varmıyor ama,
kabahatin çoğu sende canım kardeşim.
inşallah iki yıl sonra olacak olan durum.
bu ülkede gümbür gümbür iktidara yürüyenleri gördükten sonra varsın tkp gümbür gümbür yürümesin de insanımıza yavaştan bir bilinç aşılasın.

bilinçsiz yığınların gümbür gümbür yürüttüğü iktidarlardansa, bilinçli azınlıkların örgütleri, partileri her zaman mukaddestir.
güncel Önemli Başlıklar