bugün

evhamlılığı zirvede yaşayan bünyenin .mna koyan biyoloji harikası , metabolizma b.ku.

bir takım heyvanlar yaşar aramızda bu heyvanlar aklımıza orta parmağımızın kısa olması durumunda s.kimizin de kısa olabileceği gibi saçma sapan şeyleri aklımıza sokmuştur. bu ibnenin evladı aynı şekilde oradaki beyazlığı kısırlık belirtisi olduğuna inandırmıştır bizi. ha ha gülmeyin şakirler evet inandım yani kekim , safım. şakirlerle bir sorunum yok, fakat aysun dayacıyla oyumun bir olmasına bozuldum yani. aynı şekilde o ibnenin evladı sana sesleniyorum, senin de tırnaklarında beyaz var di mi kamil.

kamillerle bir sorunum yok.
kalsiyum eksikliğinden olduğunu duyumsadığım olay.

(bkz: peynir)
(bkz: süt)
b vitamini eksikliğinden kaynaklanır. telaşa lüzum yoktur. esmer ekmek yada b vitamini kompleksiyle geçer. ha ben doktormuyum değilim. siz yinede bir doktora sorun.
tırnak temizliğine takmış bir ilkokul öğretmeninin 'mikrop yumurtaları' diye isimlendirdiği beyazlıklar.
kalsiyum eksikliğinden ileri geldiğini düşündüğüm beyazlıklardır. aynılarına dişlerde de rastlanabilmektedir. iki inek götürün geçer.
Eğer bu beyazlıklar sadece tırnakların ortasında kalmayıp, tüm tırnaklarınız ucu boyunca devam ediyorsa ortaokul ve lise yıllarında hocalarınızın sen tırnaklarına fransız manikuri mi yaptırıyorsun sorusuna , şaşkın bir şekilde hocam o ne demek diye cevaplana gelen, tırnaklarımın durumudur. * *