bugün

her zaman yaptığını yapıyor tabiki .
ulan ne güldüm yahu .

iki belediye kazanıp iktidar olmuş gibi sevinenleri kudurtuyor tabiki .
ağlayacaksan iptal edelim lan seçimi. niye bu kadar kasıyorsun?
iki belediye dediğin belediyelerden birinin konsolide bütçesi 58 milyar tl.

kaç tane bakanlığın bütçesinden fazla. ekrem imamoğlu bu paraya başkanlık edecek.
görsel

sadece bu değil tamamı böyle.
Sahibinin sesini dinliyor.
17 seneden beri oylarımız çalındı diye ağlayanlar iki belediye kazanınca yeni maske taktılar tabi .

iktidar olmuşlar sanki şunların haline bakarmısınız yahu .

ulan rica etseydiniz verirdik size iki belediye .

pkk dan aldığınız yardımın karşılığını pkk ya nasıl ödeyeceksiniz biz asıl bunu bekliyoruz .

hep beraber görücez .
kafadarlarıyla beraber toplantı da.

görsel
Ne uğraştınız, hele ki o ağlayan cocuk resimleri .Bu gün sözlük cok komik. Tiamat tanımam etmem. Bu kadar büyütme, takma kafana. Yaşın kaç bilmiyorum ama çok seçimler göreceksin inşaallah daha.
Ulan put kafalar PKK oylarıyla kıl payı kazandınız gotunuz kalkmasın.
Utanmaz terörist işbirlikçileri.
görsel

görsel
öncelikle ben chp li değilim. dolayısıyla chp kazandı diye değil, akp nin seçimleri " çantada keklik" olarak görmesinin engellenmesi sebebiyle ekrem başkanın kazanmasını olumlu buluyorum.bu seçimler hem cumhurbaşkanına hem akp ye uyarı oldu. seçmen, gidişatı beğenmediğini ifade etti. akp ye pahalıya mal oldu bu. bu yüzden ayrıştırıcı bir dil kullanmamaları gerektiğini anlamaları açısından ders verici bir sonuç. sürekli ötekileştirme, otoriterleşmeye karşı vatandaşın cevabı bu. ekonomide yapılan hataların da etkisi oldukça fazla.

akp istanbulu kaybetmeyi hiç beklemiyordu bana kalırsa. bu cidden yıkım oldu sizin için. bu önemlidir. psikolojik olarak bir etkisini inkar etmek yalan olur.

ikincisi ankara ve istanbul, merkezi bütçeden en fazla pay alan iki belediye. yukarıda yazdım. istanbul 58 milyar tl lik bir bütçeye sahip. ankaranın ise 14 milyar tl. bu paranın kontrolü akp den çıkmış oluyor. sadece bu da değil, belediye ihaleleri, belediye kurumlarının kontrolü de akp den çıkmış olacak.

ankarada da durum aynı. yüzmilyonları bulan projelerin ihaleleri muhtemelen yenilecek, akp ye yakın olan müteahhitler bu projelerde eskini gibi boy gösteremeyecektir diye tahmin ediyorum. bu da büyük bir kayıp.

toplamda 58 +14= 72 milyar tl lik belediye bütçesi el değiştirdi. 72 milyar tl ülkemizin 2018 bütçe açığı *

iki belediye diyerek küçümseyeceğine az biraz matematik hesabı öğren koçero.
idlibe doğru kefeniyle gidiyordur.

Şehadet şelbeti içer umarım.
Nasıl bir fikir bulsak da bunca şehidin açıklamasını muhalefete ve kemalistlere yıksak diyordur çomarım benim!