bugün

iki gündür amsterdam kazasından sonra gerek medya da gerek sanal sözlüklerde yapılandır. ayıptır, günahtır, orada ölen 9 kişiye saygısızlıktır. olayın en temeli de ağzı olan herkesin konuşması, sektörden bihaber herkesin havacılık uzmanı kesilmesidir.

- thy, dünyada uçağı düşen ilk havayolu şirketi değildir. inşaallah bu son olur ama havacılıkta kaza ihtimali hep vardır.

- thy, dünyanın en iyi uçak bakım merkezlerinden birinin sahibir. bu uçak bakım merkezinde lufthansa nın bile uçaklarının bakımı yapılmaktadır. almanların bu işlerde ciddiyetini bilenler demek istediğimi daha iyi anlayacaktır.

- 1,5 sene önce olan atlasjet kazasının bile nedeni henüz belli olmamışken thy kazasının neden olduğu konusunda fikirler yürütmek, yorumlar yapmak hiçbir akla ve vicdana sığmaz.

- bekir coşkun gibi art niyetli köşe yazarları olayı hemen thy nin apronda deve kesmesine bağlıyorlar ki insaf ötesi insaf diyorum. thy, belediye den transfer elemanlar ile yönetilmektedir bu doğru. ama bu adamlar bir şekilde işlerini düzgün yapmaktadır. işlerini düzgün yapmasalar bu havayolu 5 yılda kat kat büyümez, filosunu 162 uçağa çıkartamaz ve dünyanın en fazla kar eden havayolları arasına giremezdi.

bir havayolu şirketi eleştirilebilir. beğenilmeyebilir ama bu havayolu bizim milli değerimizdir. italyanların milli havayolu şirketi alitalia iflas etmişken bizim kurumumuzun bu kadar başarısı bizi gururlandırmalıdır. aptalca eleştiriler yapmanın milli menfaatler açısından da hiçbir faydası yoktur.

son söz: bu entry üstüne bana karşı eleştiride bulunmak isterseniz lütfen sektöre hakimseniz bunu yapın. ben 18 yıldır havacılık sektöründe çalışan biriyim. lütfen ama lütfen bilgisi olan konuşsun. ha bana saldırmak isteyen varsa başlığıma saldırabilir. eyvallah derim ama bu konuda ağzı olan değil bilgisi olan konuşmalı...