bugün

halk günlerinde ve gece seanslarında izlenmemesi gereken filmdir. (bkz: hobbit i çocuk filmi sanan ebeveyn)
2013 ün son günlerinde milletin soğuktan kaçıp sevgilisini rahatça okşamak için gittiği film.
film görsel efektler olarak gayet iyidi 3d iyi çok güzel olmuş hatta ama 3. film için nerdeyse her şey anlaşıldı gibi oldu orda bir sıkıntı var ama sinemada izlenebilicek mükemmel bir filmdi bence verdiğim paraya değdi en azından.
Dvdscreeni malum ortamlara düşmüş altyazısı da bulunan filmdir.
filmin düşmüş olmasına üzüldüğüm durum. ulan daha bugün 15 tl bayıldım sinemaya tüh yazık oldu o paraya.
şu filmi etkili kılan unsurlardan en önemlisi olan "görsel hi-tec" durumunu sikip atıp hala "malum ortamlar" peşinde koşan arkadaşlara güzel laflar hazırladığım filmdir.

sienamada izlenmesi gereken filmdir gençler. "abi genciz öğrenciyiz" demeyin, size daha iyi kampanyalar var ak sinemalarda, yolunan biziz.

filmi sinemada izlemiş ama malum ortamlar peşinde koşan arkadaşları iş bu iğnelemeden tenzih ederim.
dvdscreen i düşsede vizyondan kalkmadan gidilmesi gereken film. bu filme gitmeyipte recep ivediğin osurmasını izlemeye mi gidelim.
siktir edin screeni gidin sinemada izleyin filmi..

adamlar yapmis mk..
ukraynada dogru duzgun rusca bilmedigim icin izlemeye gidemedigim film.
ingiltere'de yaşıyorum ve neredeyse her seyansı dolu geÇer. Director's Hall da izlediğim harika filmdir. Birincisini izlememiştim, hemen eve gelip Netflix'ten onu da izlemiştim. Harika bir film. Tavsiye ederim.
en fazla 10 saniyeliğine size zevk verecek film. valla bu gavırlar mal yemin ederim. sen harca 200 milyon doları sik gibi film yap pis sakallı 1 metre boyundaki cücelerle. paranıza yazık kesinlikle gitmeyin. onun yerine 2 paket malboro alın fosur fosur için derim ben.

eskiden ne kaliteli yapımlar vardı. başrollerinde özcan deniz ve m. ali erbil'in oynadığı keloğlan kara prense karşı filmi mesela. efsanedir bu hobitin yanında. 100 kat daha fantastik. torentten indirip onu izleyin muazzam film valla.
ne konuştun be smaug. git işine gücüne bak yak yık. yalnızlıktan dili şişmiş ejderha gördüm.
o kadar zaman bekledikten sonra "bu mudur?" dedirten filmdir. filmin birincisinden sonra bu ikincisi çok aşağıda kalmıştır, filmin dublajlı verilmesi de ayrıca yıkıcıdır. Legolas bile çok çirkin lan hem de mal gibi gösterilmiş.
Görsel efektleri 11 yıl önce çekilen lotr'a göre epey sönük kalmış filmdir. hele o erimiş madenler yok mu bildiğin animasyon. gram gerçekçiliği yok. ama smaug'a denecek söz yok. harbi heybeti karşısında ağzımız açık kaldı. velhasıl güzel filmdi. burdan peter jackson'a selam eder ellerinden öperim.
playstation 2 oyunu gibi bir film. böyle oyun videosu ya da animasyon izliyomuş hissi bile verdi bazen o iğrenç çekimler.
--spoiler--
özellikle o ölüm büyücüsünün ifşa olduğu sahne nedir öyle. filmin en iyi yeri olacakken cacık olamamıştır.
--spoiler--
eksiklikleri olmasına rağmen eleştiremediğim film. zaten kaldı bir film, bir daha nerede orta dünya göreceğiz sanki. her anın, her müziğin ve her karenin tadını çıkarmaya çalıştım hata ve açık aramadan. seyir zevkine odaklandım. tadını çıkarmaya bakın.

kapanış müziği iğrençti.
Uyuyan ejderha süper. neyse spoiler vermiycem fakat, güzel heyecanlı bir filmdi. bir sonraki bölümünü çok merak ettim. Sinemada izlemenin keyfi başka doğrusu.
rizedeki sinemalara gelmeyen film. mecbur dvd yi beklicez.
3d ile izlemesi oldukça keyifli olan film. gittiğiniz salonun büyük olmasına dikkat edin derim.
Defalarca izlenesi gelen bir nehir sahnesi vardıki film internete düştükten sonra youtube da milyonlarca izlenme alıcağını düşündüğüm bir sahneydi lost un kate'i ni elflerde hemen aralarına almış zaten böyle minyon güzelliğine sahip bir aktrisi o filmde başka bir role yakıştırmak yakışı kalmazdı zaten.
başarılı film. keşke her sene bi film çekseler sonsuza kadar.
görsel efekti fazla kaçırmış.
la kamera arkasına baktım her şey yeşil ekran nerdeyse. yüzüklerin efendisini izleyenler bilir. minas tirith te evlerin çoğu gerçekten yapılmıştı. hakeza ordular, kostümleri, kılıçları gerçekten üzerinde uğraşılmıştı. şimdi buna bakıyoruz filmi nerdeyse tamamen stüdyoda çekmişler.

mirkwood elfleri silvandı sanırım. noldor zırhıyla haliyle farklı olacak ama bu ne amına koyım sanki wow, lol o tarz bir şey. ciddiyet yok, çizgi film hatları var sanki. kitabı seneler önce okumuştum, hani çok ciddi bir filmde değildi, yüzüklerin efendisi gibi. ama ne bileyim olmamış gibi geliyor olum. çok daha güzel olabilirdi. esgaroth daki şu bıyıklı yancı kavat senin de mk. bu nasıl bi karakter.

geçen de 1. filmin extended'ını gördüm. adamlar artık tamamen para basmak amaçlı iş yapıyor. elle tutulur önemli bir sahne yoktu. merak edenler ilk filmin sonuna extended yazıp sözlükte aratsın. paylaşmıştım.
efekte film eklenmiş gibi olmuş daha çok. izliyorsamda eski günlerin hatırına.
bok gibi film. bol bol bilgisayar efektinden başka birşey görmedim. ne bir savaş sahnesi ne bir son hiç birşey yok. ilk filmi izlediğimde ikincisinde birşeyler olur herhalde dedim. yine yok. sadece bol bol bilgisayar efekti. yüzüklerin efendisindeki sahnelerin olacağını düşünenleri büyük hayal kırıklığına uğratır.
bir hikâye var evet. ama hala aynı yerde gibi hissediyorum kendimi. iki buçuk saat süren ama bir halt olmayan türk dizisi gibi. hikâye olarak böyle. tabi efekt olarak belli ölçüde doyurucu. e ne olacaktı başka. bu devirde fantastik bir orta çağı bundan başka türlü anlatamazsın. tabi bazı yerlerin abartı olduğu biraz belli. gerçeklikten uzaklaştırıyor o an. türünü seviyorsanız izlenir. yok fantastik falan bana gelmez diyorsanız garanti verilecek bir film değil. karşılaştırma yapmak değil de sadece yüzük kardeşliğin'den 10 tane hobit çıkar. her açıdan.