bugün

berbat demek az kalir, olmamasi gerekn, hic zahmet edilmemesi gereken filmdir, 2007 yapimi, ancak m.ö cekilseydi gene begenilmeszdi.
başrolleri mike vogel, james bartle paylaşan bir gerilim filmi. film baştan sona çeşitli şekillerde öldürülen ve öldükten sonra farklı alanlarda, yeni hayata başlayan bir oğlanı ele almaktadır. yeni hayata başlayan bu kahraman bir önceki *hayatını hatırlamamaktadır. bana kalırsa filmin ilk yarısı güzeldir, fakat son zamanlarda bir çok yeni filmde de görüldügü gibi hem korku hem de gerilim filmlerinde, filmin sonunu getirme sıkıntısı yaşanmaktadır. sonunu orjinal bitirememe, senaryo tıkanıklığı var bu filmde de. ayrıca sonuna doğru matrix esintisi de var ve bu kanımca rahatsız edici. yine de izlenmeye değer bir film.
korku gerilim olduğu konusunad iddialar vardır. tamamen yalandır efendim sakın aldanmayın. doğrusu romantik komedidir. zira bir kız için arkadaşlarını öldürmüştür ve yine bı kız için işkenceyi göze alır. bu kısmı romantiktir. bir de komedi kısmı vardır ki onlar da filmde verilmeye çalışılan gerilim havası ve yaratıklardır.
hayalet ırkından olan ian adlı arkadaşımız bir kıza aşık olmuştur ve bu aşkı neticesinde ırkından birisini öldürüp insanlaşmıştır. zira ian hayaletlerin en kudretlisidir. hayalet ırkından olanlar ian ı geri alabilmek ve nasıl kendi ırkından birisini öldürebildiğini öğrenebilmek amacıyla aşık olduğu kızı öldürmeye çabalamaktadırlar. fakat ian geçmişi hatırlamamaktadır. hayaletler geçmişini hatırlayana kadar ian ı öldürüp tekrar dünyaya döndürmektedirler. fakat ian ı geri yanlarına alabilmeleri için ian ın aşık olduğu ablayı öldürmesi gerekmektedir. sevgilisi için defalarca ölen ian, bir süreden sonra durumun farkına varır ve bunu engellemeye çalışır. bu sırada aynı kıza eskiden aşık olan ve insanlaşan başka bir amcadan yardım almaktadır. korku falan filan değildir fakat şahsımca beğenilmiş güzel bir filmdir.
IaN stone adlı filmin esas oğlanı buz hokeyinde kaybettiği maçtan sonra eve dönerken ne olduğu belirsiz birşey tarafından öldürülür, ve sonra film boyunca sürekli öldürülür.Filmin konusu öz itibariyle budur. hikaye nedir, yönetmen ne yapmaya çalışmış anlamadığımız film çakma kelebek etkisi yaratıyor. Vakit ziyanıdır.
iyi bir konunun kötü bir kurgu ve anlatıma kurban edildiği film.