bugün

3 film de karsimiza cikan bu yaratigin evrendeki kaynaklarin yanlis kullanimi ve yaratiklarin yasadiklari yerleri yozlaştirmasi sonucu savundugu evrenin nufusunu yariya indirme dusuncesi sonuna kadar haklidir.

olayi thanos ve evren olarak genellemeyelim de sadece dunyamiz icin genelleyelim.

bu fikri dunyada uygulamak gezegenin gelecegi acisindan son derece dogrudur.
evrendeki tum yasam formlari (biz haric bilmiyoruz elbette ama) zaten surekli kaynak arayisi icinde. neden cunku surekli bir nufus artisi mevcut buda kaynak arayisini mecbur kiliyor. bizim gezegenimizinde kaynaklarinin durumu malum, yeni gezegen arayislari sadece bilimsel calismalar icin degil, uzay kolonisi fikri nufus artisinin bir sonucu dogmus olsa gerek.

eger kiyamet kopmadan once dunyadaki kaynaklar tukenirse ne olacak? super ulkelerin super zenginleri uzay yolculuguyla belki de baska gezegende hayat kuracak ki (mars ve ay olasi).

yada 2.secenek tum dunya ulkeleri toplumsal dengelemeler icin cocuk sayisi kurali getirecek ve zorunlu olacak.

3. secenek ise kitle imha. umarim o gunleri goruruz. evet goruruz diyorum cunku cok film izledim mk. bosa gitsin istemem.
Hayır yanlıştır. Dünya nüfusunu yarıya düşürmek hiç bir işe yaramaz 50 yıl içinde insan nüfusu yine bu günkü seviyesine gelecektir. Yapılması gereken özenle seçilmiş ve eğitilmiş, en fazla bir buçuk milyon insanla dünyayı yeniden başlatmaktır.
yeniden baslatmak derken sayin yazar?

sv_restartround 1 gibi mi?
corona sayesinde adamın ne kadar haklı olduğu ortaya çıktı. filmi yapanlarda şanslıymış, son bölüm virüsten önce çıktı, yoksa millet küfür ederdi.

gerçekte böyle bir karakter olsa yanında savaşırdım. toplumun yarısını,seçmeden, acısız, agrısız elemek harika bir fikir. diğer seçenekler ise, savaş, salgın.
sonuna kadar haklıdır dünya nüfusu 8 milyara ulaşacak ve dünyadaki kaynaklar 8 milyara yetmeyecek dünya nüfusunu yarıya indirmek ise ise yarayacaktı cidden bu adam gerçek olsaydı ve böyle bir şey yapsaydı direk yanında savasirdim insanlara acimazdim.
(bkz: benden sonra tufan).

(bkz: ben tek siz hepiniz)

(bkz: alayınızın amına korum ulan).

https://www.youtube.com/watch?v=8Sm5bW2SKFc