bugün

şayet vücut içerisinde olsaydı, vücut içi sıcaklığı fazla olduğundan spermlerin enzim yapısı bozulur ve sağlıklı sperm üretimi gerçekleşmezdi kanımca.
(bkz: içine incisözlük yazarı kaçmış yazar).
(bkz: ilk biyoloji dersine giren liseliler)
daha korumalı bir ortamda olabileceği için tıpta yenilik olarak beklenebilecek durum.sıcaklık da halledilirse tamamdır. bu sayede testise yenilen tekmelerden daha az hasarla,sızı ve sancı ile kurtulmak mümkün olabilir.
''yumurta sucuğun ekürisidir''. ayrılmasalar daha iyi olur.
testisi elinde sözünün bir manası kalmazdı.
malum filmlerde "şap şap" diye sesler olmazdı.
vajinalar dışarda olurdu.
(bkz: kafatasinin icinde beyin olsaydi)
enzimlerin yapısı bozulacağından üreme problemleri meydana gelirdi.

kimi insanlarda yumurtanın içeri kaçıp çıkmaması sonucu kısırlık vakası tespit edilebilir.
Sıcak suya girilip yumurta tekrardan testislere düşürülerek bu sorun önlenebilir.

(bkz: ben değil bir arkadaş)
oral sex sırasında cerrahi operasyon gerekir.

(bkz: dalağın neredeydi)
(bkz: taşak geçmek)
(bkz: kriptorşidi) ana rahminde; testisler, bebeğin karnında gelişir. doğumdan bir ay önce skrotum içindeki yerlerine inerler. çok küçük bir kısmın, bir veya her iki testisi skrotuma inmemiş olarak doğabilir. genellikle genetik olmakla birlikte, düzensiz beslenme, sigara, radyasyon gibi çevresel nedenlerden de kaynaklanabilir. testislerin vücut dışında olma nedeni, spermlerin ısıya karşı aşırı duyarlı olmasıdır. doğal bir adaptasyonla testisler vücut ısısından 0.5-2 °C farklı olarak, vücut dışında olan skrotum içindedir. eğer vücut içinde kalırsa; spermler ısıdan etkilenip, sperm kalitesinde düşme hatta kısırlığa bile sebep olabilir.
kavga edecek çocuğa ' lan hiç bişey yapamazsan taşaklarına vur ' öğüdü verilemezdi.
boyutunun çok bir önemi kalmazdı sanırım.