pandemi dönemindeki ilginç gariplik.
selam ve pi-si-ar ile.
Dün biontech aşısı vurulacakken 6lı aşı paketinin açılıp aşıların bozulmadan kalabilmesi için 6 kişiyi tamamlamaları gerekiyormuş, orada birine de tamamlamak için aşısı tamam değilse hemşire vurmak istedi. Kendisi grip olduğunu ve covid testinin negatif çıktığını, zaten kırgınlık yaşadığı için vurulamayacağını söyledi.

Bu sonbaharda tişörtle gezdiğim için grip olduğumu düşünüyorum. Ben normalde yıllardır öksürmezdim, bu kez aniden gelen boğaz gıcıklanması sonrası öksürük oldu birkaç gün berbat bir histi şükür geçti.
Geçen yıl ekimde de annemden bana grip bulaşmıştı. Ağır bir grip değildi, bal zencefil ve ıhlamur tüketerek birkaç günde iyileştim. Ama iyileştikten 1 hafta sonra falan sindirim sistemim çöktü, gece ishalle başlamıştı ishal safra bulantısı geçtikten sonra bile birkaç gün midem ağrıdı ders çalışamadım, bir kez kustum iki kez nane limon içtim.

Soğuk almak, bağışıklık sistemimizi zayıflatıyor ve nezle gribe açık hale geliyorsak covide de açık hale gelmemiz gerekir, sonuçta hepsi virüs değil mi?