bugün

malesef çok büyük bir acizliktir.
*türkiyenin ki bu ülke ortadoğunun efendisi olarak, kendini tanımlayan bir ülkedir, bir terör örgütünün, maddi ve lojistik kaynağını engelleyememesidir.
*en büyük müttefiğimiz denilen abdnin, hemen baş ucumuzdaki sömürgesine, türkiyenin söz geçirememesidir.
*20 yaşında, eline silah almamış, bırakın dağlık bölgeyi, kırlara pikniğe bile gitmemiş gençlerimize, 30 veya 60 gün eğitim verilerek, dağlık bölgeye, adeta dağdaki teröristin kucağına gönderilmesidir.
*dış politikadaki acizliğimizin ortaya koyduğu en büyük sonuçlardan biridir.

şimdi akp hükümeti, dış politikada çok iyi olduklarını ima ediyorlar.
filistinle savaşan israile, çıkıp ''one minute'' demeyi bilen bir başbakanımız var.
ihh gemilerini vuran israille, ilişkilerini donduracağını açıklayan bir hükümetimiz var.
ermeni soykırımını kabul eden ülkelere tepki gösteren bir iktidar.
en önemlisi arap dünyasında ''kahraman'' ilan edilen bir başkanımız var.

böyle düşününce herşey güzel...
ama ben soruyorum, bu kadar ağırlığınız var. sözünüz her yerde geçiyor da, neden çıkıp, pkkya lojistik, maddi ve silah yardımında bulunan ülkenin a.ına korum diyemiyor bu başbakanımız.
araplar için ortalığın a.ına koyan başbakanımız, neden benim askerim, benim vatandaşım için bir şey yapmıyor.

ben her gün yirmili yaşlarda bir gencimi kaybetmek istemiyorum. ben her gün gözleri yaşlı anneler görmek istemiyorum.

kürt açılımı, konusunda eski fikilerimi, kürt açılımı başlığından görebilirsiniz fakat şu anda o düşüncemden çok çok uzaktayım. (#5720141)

eğer bir açılım olacaksa, rte çıkıp, pkkya yardım eden ülkelerle, ilişkimizi dondurduk diyecek... yok efendim öyle arap şovmenliği...

edit: eksileyen arkadaşların mantığını anlamıyorum. ne olur çıkıp anlatsın biri... her gün bir eve ateş düşmesi gerçekten çok mu hoşunuza gidiyor? bu kadar vicdansız mısınız?
teröristlerin etrafı sarılırkençekilin ulan diye bir ses duyulmasıdır.
(bkz: devlet otoritesinin kaybolması)
(bkz: terörle mücadelede içimizdeki irlandalılar)

(bkz: beyaz ticareti)