bugün

görende avrupanın göbeğinde yaşayan, terör belasını bilmeyen mutlu mesut bir türkiye var zanneder ülkemizde. tarihinin yüzde seksenini savaşarak geçirmiş bir milletin dünyanın en zor coğrafyasında yaşayamaya çalışmasını geçtim, buraya özgü olan şeriat, krallık gibi düzenlerin arasında batı medeniyetinin laikliğini benimseyip uygulayan türkiye vatandaşlarının düşündüğü var sayılan argümana bakın.

ülkede terör örgütünün psikolojik baskılarından tırsacak kişiler varsa ben onların türklüğünden şüphe duyarım. kardeşini, arkadaşını askere davulla, zurnayla yollayan sen, her gün haberlerde şehit cenazelerini gördüğünde verdiğin tepki korkumu yoksa onların yerinde olacak cesaretinmi. bu illetin bitirilmesi için yapılacak tek şey korkmamak ve hayatı yaşadığın gibi sürdürmek.
güneydoğu'yu sadece bakkalın 37 ekran televizyonundaki haberlerden takip eden bilge ve aydın insanın üç buçuk atmasıdır.
ilk gördüğümde ter kokusu yüzünden güneydoğuya gidememek sandığım başlık.
(bkz: yaran yanlış okumalar)
lafta vatan, millet, sakarya deyip ülkesin sahiplenmeyi bırak gezmeye bile korkan tırsak bir vatandaşın gülünç durumudur.
daha görev yazısını beklemeden gittiğimden dolayı nazarımda yoktur böyle birşey...

ama bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak vardır.

hiçbirşey yapmadan meydanın çapulculara kalmasına göz yumup, sonra hükümete, devlete, türk silahlı kuvvetleri'ne bok atmak vardır.

bunlarınki terör korkusu değildir.

bunlarınki rahatlarının kaçma endişesidir.

vatanını seven değil terörden ölümden bile korkmaz...
Terörle mücadele etmek ve gönüllü gitmiş birisi için anlamsız gelen insanlık hali.
(bkz: Oradaydım)
terörün hala sadece doğu ve güneydoğu da olduğunu zanneden! kişi söylemi.
tepeden tırnağa her yerdeler gözüm. silkin ve kendine gel.
(bkz: pkk yı sonlandırmak için öneriler)
türkiye'de yaşayan birçok kişinin çekindiği durum.
Devletin terörü bitirmesi için öncelikle Diyarbakır'a hakim olması gerek ayrıca doğuda devletin imajını yükseltecek yöneticiler ve çalışmalarla bu terör bir nebzede azalmış olur ama kesin bitirmek için ise büyük devletlerin peştamal altlığından kurtulmak gerek.