bugün

kizgin kumlardan soguk sulara nin daha mülayim ama öksürtücü versiyonu
bazı doktorların gerçekten yararlı ve doğru buldukları hadise. *
annelerin en korktuğu olaydır. hakikaten terli terli su içen çocuğunu gören anne, çocuğu zenginleştirilmiş uranyum ile temas etmişcesine feryat eder. bir de fanila giymeden dışarı çıkmak fenomeni vardır ki en az terli terli su içmek kadar anne delirticidir.
(bkz: terliyken su icilmez)
normalde bir bardak suyu zor içen insanların lıkır lıkır götürmesi..
ayrıca hastalık yapmadığıda kanıtlanmıştır..
çocukluğumuzun kabusu. anneler o kadar çok tembihlerdi ki terli terli su içilmeyeceğini, içersek öleceğiz filan sanardık.
dünyanın en ohhhhhh çektiren durumlarından biri.
sırf gıcıklığına içdiğimi bilirim.*
zararlılığı tarafımdan bu yaz rock'n coketa terli terliykene buuzz gibi suyu içip pazartesi günü ölmek üzere olduğumu zannedecek hale gelmemle kanıtlanmış,anne sözü dinlemek gerektiğini hatırlatan hadise.
(bkz: karda donan elleri kaloriferde ısıtmak)
suyu içerken güzel gelen an. hasta olunduğunda nerden içtim dedirten durum .
vücutta yaratılan şok etkisi ile olabilecek sonuçlara katlanmak. *
yasaklar çiğnenmek içindir cümlesinin ilk aşıldığı olaylardandır.
hasta olmaya değecek an *
ilk okulda kulağın öğretmen tarafından sündürülmesine neden olacak konu.

öğretmen; çoçuklar sakın terli terli su içmeyin hasta olursunuz.
balyancho; öğretmenim annemiz babamız da içmememeli dimi ?
öğretmen; tabi evladım, kim içerse içsin hasta olur
balyancho; ama futbolcular,sporcular hep içiyorlar, ama hiç hasta olmuyolar !!!
öğretmen; eeee,,,,eşşek herif senin saçların mı uzun ne ? makas verin bakalım çocuklar...
* *
(bkz: saplantı)
küçükken annelerin en çok uyarıda bulunduğu eylemlerden biri. zira anneler yavrularının hasta olmasını istemez.
annesinin günde binlerce defa aynı lafı soylediğini iddia eden arkadasımizın telefondaki çıldırışını hatırlatan ikazdır:

bizim ekip: olum n'aber? çık evden de bir atraksiyon yapalım. hala ders mi calışıyorsun?
çılgin: calışmıyorum... evet evet... aynen öyle dedim.
bir de bagırarak tekrarlayayım isterseniz: ça-lış-mı-yo-rum!..
çünkü calışacak ders kalmadı. büyüdüm ben be, ders filan yok artık.
ayrıca yine evet, su anda teksas - tommiks okuyorum...
çok da güzel oluyor. bu aralar, basketbol oynadıktan sonra eve geliyorum. direkt buzdolabına gidiyorum ve ne yapiyorum? terli terli su içiyorum. sonra sabah kalkınca saate bakmaksızın kola içiyorum. sonra terlik giymiyorum mesela ben. bir de ıslak saçla sokaga çıkıyorum...

bizim ekip: tamam güzelim, tamam aslan parcasi, haydi bakim, dikkat et kendine hasta olma!!
gerçekleştirmeyi çok özlediğim eylemlerden birisi.malumunuz havalar soğuk, e haliyle terleme gibi bi durum sözkonusu olmuyor.inşallah en kısa zamanda havalar düzelir,böyle çokkkk sıcak olur da biz de terlemenin ve terleyerek buz gibi su içmenin tadına varırız.
(bkz: içmiş kadar oldum)
Özellikle halısaha maçlarından sonra insanı inanılmaz rahatlatan süper bir aktivite.
annenin koşarak gelip, kulakları çekmesine davetiyedir...
gurbette yaşarken anneyi hatırlamanın en güzel yolur.

(bkz: yere terliksiz basmak)
klişe bir anne tembihine sebep olan durum.
+ terli terli su içme önce üstü değiştir.
- ufffffffff
+ elinin körü ne uffffff?
- ühhhüüüüü
her halısaha maçından sonra babamın soyunma odasına gelip abimle beni uyarmasına sebep olan ve yatağa düşürmesi muhtemel serinleten andır.
anne: hiii! nasıl terlemiş şuna bak! git çabuk fanilanı değiştir!
çocuk: dur önce su içiyim.
anne: hayır! önce fanilan!
çocuk: ya anne, soğuk içmiycem!
anne: hayır dedim!
çocuk: ölcem susuzluktan!
anne: annem kıyamam ya.. gel o zaman ben vereyim, şöyle biraz çaydanlıktan su katayım da.
çocuk: anne bi kaybol ya! çaydanlıkmış! gidiyom ben fanilamı değiştirmeye.
anne: (kıs kıs kıs gülüş)